„Mūsų nuomone, ateities viešojo sektoriaus organizacijos turės keisti savo veiklos principus; tapti gyvybingesnėmis, prisitaikyti prie pokyčių, kurti ir plėtoti naujus veiklos modelius, kad atitiktų kintančius visuomenės poreikius. Vyriausybės ir viešojo sektoriaus lyderiai atlieka pagrindinį vaidmenį šiuo pokyčių laikotarpiu, todėl jie turėtų tinkama linkme nukreipti institucijų veiklą ir nustatyti aiškią ir dinamišką ateities viziją.
Vienas didžiausių iššūkių yra surasti naujų vadovavimo ir veiklos organizavimo būdų, kaip tinkamai užmegzti strateginį bendradarbiavimą ir partnerystę su kitais visuomenės sluoksniais ir suinteresuotomis šalimis, efektyviai panaudojant informacines technologijas. Todėl mūsų nuomone, aiškūs ir pamatuojami veiklos tikslai, į jų pasiekimą orientuoti veiklos procesai, vadybos inovacijų taikymas ir kryptingos investicijos į informacines technologijas yra esminės prielaidos, siekiant efektyviai veikti ateityje– teigia „PwC“ Lietuvoje konsultacijų skyriaus direktorius Audrius Cesiulis.
Anot Audriaus Cesiulio, „tam, kad įvyktų pokyčiai, reikia įkvepiančių vadovų ir talentingiausių darbuotojų valdymo strategijos, kurį pritrauktų, vystytų ir išlaikytų reikalingų įgūdžių turinčius žmones į viešojo sektoriaus organizacijas. Todėl reikia tiek politikų, tiek tarnautojų kantrybės, siekiant pereiti iš statiškos, biurokratinės organizacijos į dinamišką ir lankstų „organizmą“, sugebantį efektyviai reaguoti į nepalankias situacijas ir kylančius iššūkius.