Kaltinimai buvusiam „Klaipėdos naftos“ darbuotojui Ričardui Milvydui iš piktnaudžiavimo tarnyba pakeisti į kyšininkavimą ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą, o „Naftos grupės“ akcininkui Artūrui Urbučiui ir visai „Naftos grupei“ pateikti nauji kaltinimai asmens papirkimu.
„Naftos grupės“ baudžiamąją bylą nagrinėjantis Klaipėdos apygardos teismas naują prokurorų informaciją įtraukė į bylą.
„Prokuratūra pateikė tą informaciją ir prašė ją pridėti prie bylos. Po pietų teismas nusprendė medžiagą pridėti prie bylos. Tai dabar yra bylos medžiaga su sugriežtintais kaltinimais tam tikriems asmenims“, - BNS sakė teismo pirmininko patarėja Gintarė Daugėlaitė.
Anot jos, kitas teismo posėdis numatytas lapkričio 21 dieną.
„Naftos grupės“ vadovai įtariami padarę daugiau kaip 20 mln. eurų žalos „Klaipėdos naftai“, iššvaistę daugiau kaip 600 tūkst. eurų šios įmonės lėšų, be to, jie įtariami pinigų plovimu ir kitais nusikaltimais.
Įtarimai ikiteisminiame tyrime yra pareikšti buvusiam „Klaipėdos naftos“ vadovui Jurgiui Aušrai, „Naftos grupės“ savininkams ir vadovams Artūrui ir Antanui Urbučiams, buvusiai Tiekimo skyriaus vadovei Svetlanai Popovai, R.Milvydui ir buvusiam Šiaulių banko Klaipėdos filialo valdytojui Andrejui Vaičiuliui.
Ketverius metus trukęs teisėsaugos tyrimas nustatė, jog 2005-2010 metais vienintelis „Naftos grupės“ akcininkas A.Urbutis , pasinaudodamas uošvio A.Vaičiulio ryšiais su J.Aušra, sudarė valstybei nuostolingą sutartį, pagal kurią „Naftos grupė“ įgijo išskirtines sąlygas perkrauti naftos produktus per „Klaipėdos naftos“ terminalą.
„Klaipėdos nafta“ ir „Naftos grupė“ šiuo metu teismuose bylinėjasi dėl nutrauktos vakuuminio gazolio krovos sutarties ir milijoninių nuostolių atlyginimo. Byla buvo pasiekusi Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, kuris nusprendė ją grąžinti pirmos instancijos teismui.