Ši iniciatyva yra unikali tuo, kad bendruomenės narys neturi tiesiogiai aukoti savo asmeninių lėšų paramai. Vietoj to, kiekvienas bendruomenės narys gali įdarbinti (angl. staking) savo kripto valiutą bei gauti kaupiamąjį atlygį „blockchain“ sistemoje, kuris yra pervedamas į Ukrainos Vyriausybės kontroliuojamą kripto piniginę. Kitaip tariant, tai reiškia, jog kripto bendruomenės nariai laikinai sutinka užšaldyti savo kripto valiutą bei gauti 5% metines palūkanas. Kuo daugiau kriptovaliutos yra alokuojama ir užšaldoma kaupiamajame fonde – tuo daugiau lėšų bus surinkta Ukrainos poreikiams. Šiame procese dalyvaujantys bendruomenės nariai gali atsiimti savo kripto valiutą bet kuriuo metu be jokių suvaržymų. Tai yra pirmasis kartas pasaulyje, kuomet „ISPO“ (angl. Initial Stake Pool Offering) yra naudojamas kripto valiutų lėšų pritraukimui socialiniais tikslais.
Projektą įgyvendino keturi iniciatyvos kūrėjai: Beckton Group partneriai Ugnius Šeškas ir Karolis Gogaitis, LKI Consulting įkūrėja ir CEO Laura K. Inamedinova, bei VILP solutions įkūrėjas ir CEO Paulius Vaitkevičius, padedant MELD, CRYPTO A.M. ir ADA Finance. Projektas buvo įgyvendintas, gavus palaikymą iš Lietuvos ir Ukrainos Vyriausybių.
„UkrainianPool“ tikisi, kad pasaulinės kripto valiutų bendruomenės nariai susivienys ir prisidės prie šio „ISPO“ projekto, kurio pradinis tikslas yra surinkti 10 milijonų dolerių humanitarinei paramai užtikrinti.
„Mes suprantame, jog yra daugybė žmonių, kurie nori padėti Ukrainai, tačiau dėl sunkumų, kuriuos patyrė per pastaruosius kelerius metus, jie galimai neturi galimybės prisidėti pakankamai. ISPO mechanizmas įgalina juos prisidėti reikšmingai - tokio tipo dotacija jiems nieko nekainuoja, tačiau potencialiai gali surinkti daug daugiau piniginių lėšų nei tiesioginės paramos būdu.“ – teigia LKI Consulting įkūrėja ir CEO, bei iniciatyvos UkrainianPool bendraįkūrėja Laura K. Inamedinova.
Mūsų visa komanda bei šios iniciatyvos partneriai iš viso pasaulio susibūrė kartu, neatlygintinai skirdami savo laiką bei žinias, nes tiki, jog tai gali reikšmingai prisidėti prie Ukrainos žmonių gerovės atstatymo.
Siekiant užtikrinti skaidrumą ir atvirumą, UkrainianPool projektas įgalins visus kontributorius patikrinti, kaip yra vykdomas surinktų lėšų judėjimas atviro šaltinio protokole. Projekto komanda veikia kartu su Ukrainos Skaitmeninės Informacijos Ministru ir planuoja išmokėti kaupiamąjį atlygį kas 5 dienas po 14 dienų baigtumo laikotarpio.
„Kriptovaliutų technologija jau spėjo įrodyti savo vertę kaip lengvai prieinamas ir naudojamas produktas. Taipogi, kripto bendruomenė išreiškė beprecedentę paramą ir vienybę Ukrainai. Tai labai džiugi tendencija, nes parama Ukrainai auga nuolatos. Šis reiškinys tikrai nėra tik atsitiktinumas, nes tiek Ukraina, tiek kripto technologijų bendruomenė vadovaujasi laisvės bei demokratijos principais ir yra visada pasiruošę kovoti už savo teises“, – teigia Skaitmeninių technologijų industrijos plėtros ministro pavaduotojas Oleksandr Bornyakov.
UkrainianPool projektas veikia „Cardano“ „blockchain“ ekosistemoje ir naudoja „embedded” funkciją, kuri patvirtina visas transakcijas gautas į paramos fondą ir suteikia kaupiamąjį atlygį už kiekvieną transakciją, kuri vėliau persiunčiama Ukrainos vyriausybei. Kiekvienas bendruomenės narys, norintis prisijungti prie projekto, gali įdarbinti (angl. staking) savo kripto valiutas tiesiogiai į į „Daedalus” arba „Yoroi” pinigines neprarandant asmeninių lėšų. Užšaldytos lėšos atsiduria specialiame fonde ir gali būti atsiimamos bet kuriuo metu.
„ISPO paramos rinkimo formatas nėra naujiena kripto industrijoje, bet iki šiol buvo naudojamas tik komercinių projektų apimtyje. Tragiški įvykiai Ukrainoje, sukrėtę pasaulį vasario 24-tąją dieną, privertė mus ieškoti greito ir patikimo būdo išreikšti paramą Ukrainos žmonėms decentralizuotoje erdvėje” – teigia Ugnius Šeškas, Beckton Group partneris ir iniciatyvos UkrainianPool bendraįkūrėjas.
Remiamas plačios grupės patarėjų ir nepriklausomų kontributorių iš 8 šalių, UkrainianPool surinko daugiau nei 25 profesionalų komandą iš marketingo, internetinio saugumo, projektų plėtros, teisės ir komunikacijos krypčių, kuri padės sėkmingai įgyvendinti projektą. Tarp didžiausių iniciatyvos rėmėjų atsidūrė tokie kripto pasaulyje gerai žinomi vardai kaip MELD, CRYPTO A.M. ir ADA Finance.