• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės sumanymai dar šioje Seimo sesijoje pakeisti kai kurias Darbo kodekso nuostatas ir liberalizuoti darbo santykius piktina profesines sąjungas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne visoms Vyriausybės teikiamoms pataisoms pritarė Trišalė taryba, kurią sudaro valdžios institucijų, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai, todėl tai profesinėms sąjungoms nepriimtina“, – sakė  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius.

REKLAMA

„Profesinės sąjungos protestuoja prieš daugybės pataisų stūmimą, prieš tai, kad Vyriausybė nesilaiko susitarimo, kad darbo santykiai bus keičiami tik tada, kai darbdaviai ir darbuotojai susitars“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė jis.

A. Kvedaravičiaus teigimu, darbo santykių klausimus valdžia nori spręsti nekorektiškai, pažeisdami socialinio dialogo principus.

REKLAMA
REKLAMA

„Todėl yra numatyti piketai, mitingai, savo nuomonę žmonės pareikš ir regionuose. Jeigu Seimas pasiduos Vyriausybei, profesinės sąjungos organizuos rimtą pasipriešinimą“, – pareiškė A. Kvedaravičius.

Lietuvos darbo federacijos pirmininkės Eugenijos Šniutienės teigimu, Vyriausybės siūlomos pataisos yra ne kas kita, kaip bandymas „žmones paversti vergais“. Jos teigimu, darbdaviai su darbuotojais ir profesinėmis sąjungomis esant reikalui susitaria ir dabar.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įteisinus pataisas, kurioms nepritarta Trišalėje taryboje, bus įteisinta dar didesnė darbdavių savivalė. Pasižiūrėkite, kas dedasi Rokiškio „Lelijoje“, – sakė ji. Anot E. Šniutienės, profesinės sąjungos pasirengusios stebėti, kas Seime balsuos už tokias pataisas, ir į tai atkreips rinkėjų dėmesį per rudenį vyksiančius rinkimus.

REKLAMA

Nors Seimas antradienį atidėjo Darbo kodekso pataisų pateikimą, profesinės sąjungos neatmeta, kad „gali būti įvairių netikėtumų“. Anot Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“  pirmininkės Aldonos Jašinskienės, jeigu vis dėlto „išliks juodasis scenarijus“, ir pataisos šią savaite bus stumiamos, daugelyje rajonų bus rengiamos protesto akcijos. Taip pat jau yra kreiptasi į savivaldybę dėl protesto akcijos šeštadienį.

REKLAMA

„Jeigu reikės, kviesime žmones, o jeigu žmonės neateis, tai esame avinų banda ir mūsų vieta tik skerdykloje“, – nerinkdama žodžių pareiškė ji.

A. Jašinskienė stebėjosi, kodėl darbo santykius reglamentuojančius įstatymus bandoma keisti paskutinėmis sesijos dienomis, paskubomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai turėtų būti kova prieš nelegalų darbą, neteisėtus atleidimus. Bet dabar viena šnekama programose ir rinkimų šūkiuose, o kitaip elgiamasi realiame gyvenime“, – sakė ji antradienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje.

Profesinių sąjungų atstovai pabrėžė, kad streikai yra kraštutinė priemonė, ir profesinės sąjungos norėtų dialogo, „bet Vyriausybė lyg ir skatina dialogą, tačiau vėliau užkerta jam visus kelius“, sakė ji ir pabrėžė, kad tokie įstatymai neturėtų būti „paskutinės dienos, paskutinės nakties darbais“.

REKLAMA

Profesinės sąjungos kritikavo Vyriausybės ketinimus keisti atostogų skyrimo tvarką, siūlymus atsisakyti atsiskaitymo lapelių, jie pasigedo ir pataisų, kurios stiprintų kovą su nelegaliu darbu.

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, jie pasirengę ginti dirbančiųjų teises, tačiau tikisi, kad valdžios institucijos vis tik apsispręs tęsti dialogą.

Kaip žinoma, buvo numatyta, kad šiandien Seimo plenariniame posėdyje bus pristatytos Darbo kodekso pataisos, kurios turėtų liberalizuoti darbo santykius. Nors pataisos ilgai buvo svarstomos Trišalėje taryboje, sutarimo dėl kai kurių Vyriausybės siūlymų taip ir nebuvo pasiekta. Nepaisant to, Vyriausybė nusprendė teikti jas Seimui svarstyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų