Tai profsąjungų atstovai ketvirtadienį aptarė su prezidentu Gitanu Nausėda.
„Pandemijos akivaizdoje skaičiai yra žiaurūs moterims, jos viena iš tų grupių, kurios nukentėjo labiausiai, nes derinimas šeimos ir darbo santykių buvo labai sudėtingas ir, deja ,skaitant Vyriausybės priemonių planą, nematau jokių konkrečių priemonių, kaip galima būtų pagelbėti nukentėjusioms moterims“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.
Profsąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė pabrėžė, kad šiuo metu rėmimą gauna jaunimas iki 29 metų ir moterys virš 55 metų, tačiau 30-55 amžiaus moterims taip pat reikalinga parama.
„Reikėtų aktyvias darbo rinkos priemones plėtoti, kad šitos moterys irgi būtų patrauklios darbo rinkai ir galėtų gauti tam tikras subsidijas iš užimtumo rėmimo programų ir galėtų atgal grįžti į darbo rinką“, – teigė K. Krupavičienė.
Pasak I. Ruginienės, nerimaujama ir dėl Europos atsigavimo fondo paramos, nes neaišku, kaip ir kam lėšos bus panaudotos.
„Labai svarbu matyti, kaip Europos parama bus panaudojama Lietuvoje, kokios priemonės numatytos ir kokios lėšos numatytos, ar galutinis gavėjas bus parastas darbuotojas. Šio vaizdo mes dar nematome, laikas senka, susidaro įspūdis, kad Vyriausybė šitai priemonei nepasiruošusi“, – sakė I. Ruginienė.
Tuo metu profsąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis teigė, kad Lietuvoje turėtų būti sustiprintas Trišalės tarybos, kolektyvinių sutarčių vaidmuo.