Balandžio 29 – gegužės 1 d. Vilniuje vyksianti žemės ūkio, maisto ir pakuočių pramonės paroda „AgroBalt 2010“ lankytojus pasitiks konferencijų, seminarų, informacinių renginių gausa.
Ypač didelis dėmesys bus skiriamas ūkininkų informavimui, mokymui ir konsultavimui siekiant juos supažindinti su teisės aktais, ūkio valdymo ir agrarinės aplinkosaugos reikalavimais, užimtumo, įgūdžių lavinimo galimybėmis. Vienas iš tokio pobūdžio renginių – konferencija „Žemdirbių ir kaimo gyventojų tęstinis profesinis mokymas. Kompleksinės paramos ir agrarinės aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas“. Jį rengia Žemės ūkio ministerija bei programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras.
2003 metais Europos Sąjungoje (ES) reformavus bendrąją žemės ūkio politiką, parama pradėta skirstyti atsižvelgiant į tai, ar ūkyje laikomasi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės bei aplinkosaugos, veterinarijos, maisto saugos, ūkinių gyvūnų sveikatos ir gerovės reikalavimų. Ši naujoji išmokų sistema pavadinta kompleksine parama (angl. cross-compliance).
Lietuvoje, kaip ir kitose naujosiose ES šalyse narėse, kompleksinės paramos reikalavimai laipsniškai pradėti taikyti nuo 2009 m. Tačiau, siekiant, kad ūkininkai spėtų pasirengti reikalavimų įgyvendinimui savo ūkyje ir neparastų dalies paramos, informavimo ir mokymo procesas prasidėjo jau nuo 2008 m.
„AgroBalt 2010“ metu vyksiančios konferencijos metu bus siekiama supažindinti su Lietuvos ir kitų ES šalių patirtimi šioje srityje, pasikeisti patirtimi tobulinant ūkininkų ir konsultantų kompetenciją, padiskutuoti ūkininkų tęstinio profesinio mokymo klausimais, susipažinti su užsienio šalių patirtimi, pasikeisti gerosios praktikos pavyzdžiais. Didžiausias dėmesys bus skiriamas ūkininkų informavimo, mokymo ir konsultavimo kompleksinės paramos srityje patirčiai ir pamokoms aptarti.
Konferencijoje kviečiami dalyvauti ES bei kitų šalių žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistai, kiti suinteresuoti asmenys, besispecializuojantys ar besidomintys žemės ūkio ir kaimo plėtros tęstinio profesinio mokymo, ūkininkų ir žemės ūkio specialistų kompetencijų tobulinimo srityse.