Šios prekės esą reikalingos tam, kad žmonės atsipalaiduotų, atitrūktų nuo įprastos aplinkos ir pasinertų į naują pasaulį.
Namelis, akmenėliai, pėdutės, gyvatė
Prezidento kanceliarija su Šiauliuose registruota bendrove „Slaugivita“ sutartį dėl prekių Valstybės pažinimo centro sensoriniam kambariui pirkimo pasirašė gruodžio 12 d. Sutarties vertė siekia 9384,88 euro.
Sutarties priede išvardyta 19 skirtingų perkamų dalykų, taip pat perkamos įrangos montavimas ir apmokymas ja naudotis.
Be kita ko, prezidentūra perka tokius dalykus:
- Spalvotų permatomų akmenėlių šviesos stalui
- Atpalaiduojančių įrašų
- Terapeutinį paslapčių namelį
- Sensorinį takelis su skirtingų paviršių pėdutėmis
- Šviečiantį akvariumą
- Spalvas keičiantį LED akvariumą su medūzomis
- Sensorinį rinkinį vizualinei stimuliacijai
- Smėlio gyvatę
- Smėlio kočėlų
- Natūralaus kinetinio smėlio.
Atitrūkti nuo įprastos aplinkos ir persikelti į kitą pasaulį
Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis paaiškino, kad minėti daiktai pirkti tam, kad Valstybės pažinimo centro lankytojai atsipalaiduotų ir persikeltų į kitą pasaulį:
„Įrengtame sensoriniame kambaryje VPC lankytojai galės atsipalaiduoti, atitrūkti nuo įprastos, pažįstamos aplinkos, tarsi persikelti į naują pasaulį, kuriame vienu metu peno gauna visi žmogaus pojūčiai.“
Pasak patarėjo, Valstybės pažinimo centras kasmet augina lankytojų skaičių ir yra viena iš nedaugelio edukacines veiklas vykdančių organizacijų, daug dėmesio skiriančių įvairias negalias turintiems lankytojams.
„Matome, kad specialių – intelekto negalią turintiems asmenims pritaikytų – edukacijų poreikis kasmet auga kartais. VPC sensorinis kambarys įrengiamas atsiliepiant į lankytojų poreikius“, – aiškino R. Jasiulionis.
Jo teigimu, sensorinis kambarys taip pat bus skirtas ir VPC lankytojams vaikams su specialiais poreikiais, jo aplinka suteiks galimybę susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti.
„Augant VPC lankytojų moksleivių srautui, tokia patalpa muziejuje tampa vis aktualesnė. Šiuo metu apie 60-tyje proc. visų VPC edukacijų dalyvauja vaikai su negalia. Dažnas jų patiria sensorinius iššūkius.
Susidūrus su sensorine perkrova būtina tampa atskira erdvė, kurioje lankytojai galėtų nusiraminti ir atsigauti, o vėliau grįžti į bendras edukacines veiklas“, – nurodė patarėjas.