• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad tie gyventojai, kurių nekilnojamo turto (NT) mokestinė vertė sieks iki 50 tūkst. eurų, nemokės „praktiškai jokio“ NT mokesčio.

Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad tie gyventojai, kurių nekilnojamo turto (NT) mokestinė vertė sieks iki 50 tūkst. eurų, nemokės „praktiškai jokio“ NT mokesčio.

REKLAMA

„Tie, kieno nekilnojamas turtas, jo vertė yra iki 50 tūkst. eurų taip pat nemokės praktiškai jokio nekilnojamo turto mokesčio“, – žurnalistams Biržuose ketvirtadienį sakė G. Paluckas.

Koalicijos taryba siūlo 0,1 proc. NT mokesčio tarifą būstui nuo 200 tūkst. iki 400 tūkst. eurų, 0,2 proc. – būstui nuo 400 tūkst. iki 600 tūkst. eurų, 1 proc. – nuo 600 tūkst. iki 800 tūkst. eurų, 2 proc. – nuo 800 tūkst. eurų. Tačiau pirmajam būstui, socialiai remtiniems žmonėms, oficialiai nuomojantiems būstą, būtų taikomas 50 proc. mažesnis tarifas.

Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda siūlo apmokestinti NT, kurio mokestinė vertė siekia bent 50 tūkst. eurų.

Valdantieji taip pat sutarė siūlyti gyventojų pajamų, pelno mokesčių pakeitimus, įvesti vadinamąjį cukraus mokestį.

G. Paluckas aiškino, jog mokestiniai pakeitimai turėtų įtakos tik itin aukštas pajamas gaunantiems asmenims.

„Kas uždirba iki 6,7 tūkst. (eurų ant popieriaus – BNS) atlyginimą, jiems jokių pokyčių nenusimato. Tie, kas individualia veikla užsiima ir uždirba iki 3,5 tūkst. eurų per mėnesį, jiems taip pat nenusimato jokių pokyčių“, – teigė ministras pirmininkas.

Pasak premjero, NT mokesčio keitimas būtinas, kad Registrų centrui šiemet perskaičiavus NT mokestines vertes, mokestis būsto turėtojams reikšmingai neišaugtų.

„Jei šiandien nieko nedarysime, vidutinė šeima su paskola, nusipirkusi kotedžą Vilniaus, Kauno priemiestyje, sumokėjusi savo laiku iki 200 tūkst. eurų, po (Registrų centro būsto pervertinimo – BNS) jau mokėtų per metus beveik 1 tūkst. eurų NT mokesčio“, – kalbėjo premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Politikai taip pat siūlo vienu punktu didesnį – 17 proc. pelno mokestį, 12 proc. pridėtinės vertės mokesčio lengvatą vietoje dabartinių 9 proc., taip pat tris gyventojų pajamų mokesčio tarifus, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio, o tik nuo jų dydžio, – tai yra 20, 25 ir 32 procentai. Dar siūlomas 10 proc. draudimo mokestis ir 5 proc. jo lengvata.

REKLAMA

Koalicijoje kol kas nėra sprendimo dėl lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio tarifo vaisiams, daržovėms, ekologiškiems produktams bei civilinės gyvybės draudimo apmokestinimo, tačiau anksčiau sutarta dėl mokesčio cukraus ar kitų saldiklių turintiems gėrimams.

Vyriausybė viliasi, jog NT, pelno, gyventojų pajamų bei kai kurių kitų mokesčių pakeitimai bus priimti dar Seimo pavasario sesijoje, o įsigalios nuo kitų metų.

Jeigu parlamentarai siūlymams pritartų, iš didesnių mokesčių planuojama surinkti apie 0,5 mlrd. eurų per metus.

REKLAMA
Tai,kad dirbtinai pučia tą nekilnojamo turto kainų burbulą,50 tūkst. jau kainuoja sukiužus kaimo gryčia su lauko šikanu ar butas kažkur provincijoje. Tarkim savo laiku dirbdamas nusipirkai ar pasistatei namą geram rajone - dabar sklypo ir namo vertė išaugo iki 200tūkst. dėl pučiamo kaimų burbulo - o tu jau pensijoje,gyveni iš 700 eurų pensijos,kurios vos pakanka mokesčiams susimokėti ir maisto nusipirkti - o tau valdžia pareiškia: Dabar bašliuok po štuką kasmet.

O šitie Blinkevičiūtės mandavoškiniai Lietuvos Konstituciją skaitė? Žmogaus būstas neliečiamas!!!
NEJUOKAUKIT, PO PERKAINAVIMO NET KAIMO BŪDELĖ KAINUOS BRANGIAU, TEKS GRIAUTI, EISIU PO OBELĖLE DAR IR PATRĘŠIU
Einame teisingu keliu. Būtinai reikia apmokestinti visus buožes ir kūlokus turinčius virš 50000 eurų būstus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų