BBC eterio kietuoliams liežuviai nuo šiol bus parišti. Didžiosios Britanijos transliuotojo BBC vadovybė priėmė sprendimą, kad BBC žurnalistai ir laidų vedėjai neturėtų parašyti nieko, kas negalėtų būti pasakyta eteryje.
Juokeliai pašnekovo orumo sąskaita
Du populiarūs BBC laidų vedėjai Russellas Brandas ir Jonathanas Rossas paliko kelias žinutes aktoriaus Andrew Sachso telefono atsakiklyje. Žinutės, kuriose vedėjai plūdosi ir keikėsi, išsakytos radijo transliacijos metu.
J. Rossas taip pat „sužibėjo“ keliuose interviu per savo vedamą pokalbių laidą. Pavyzdžiui, jis paklausė konservatorių lyderio Davido Camerono, ar šis masturbuodavosi žiūrėdamas į Margaretos Thatcher nuotrauką. O štai aktorei Gwyneth Paltrow drėbtelėjo, kad mielai ją išdulkintų.
Nori pasisakyti – daryk tai rišliai
Po šių ir panašių akibrokštų BBC strategiją, prioritetus ir viziją kuriantis valdantysis trestas „BBC Trust“ pateikė naujas redakcijos direktyvas, nustatančias, ką žurnalistai gali pateikti viešumai. „Kai kurie juokai gali būti šiurkštūs, tačiau neturi žeminti ar bauginti“, – direktyvose išsakoma BBC vadovybės pozicija.
Numatomos direktyvos aprėpia viską nuo netaisyklingos kalbos iki bešališkumo. Kai kuriuos apžvalgininkus tai jau palietė, pavyzdžiui, Jeremy Boweną. Trestas cenzūravo (kaip suprasti? Nubaudė? Sukritikavo?) itin gerai vertinamą BBC redaktorių Vidurio Rytuose dėl nerišlios kalbos pristatant naujieną apie padėtį Izraelyje. J. Boweno tekstas iki cenzūros buvo publikuotas BBC žinių interneto portale.
„Negalime leisti mūsų auditorijai susidaryti blogą nuomonę apie BBC žurnalistų ir laidų vedėjų darbą, – rašoma „BBC Trust“ rekomendacijose. – Tai liečia tiek internete pateikiamą turinį, tiek televizijoje transliuojamas naujienas.“
Naujosios redakcijos direktyvos numato, kad prasta kalba neturėtų būti leidžiama net po devintos valandos vakaro, kai daug vaikų vis dar žiūri televiziją arba gali ją girdėti.
TIK FAKTAI
BBC redakcijos direktyvos peržiūrimos kartą per penkerius metus, bet niekada anksčiau nebuvo atskleistos visuomenei.
„BBC Trust“ 2009-aisiais atliko BBC auditorijos apklausą. Ji atskleidė, kad auditorija yra susirūpinusi dėl žiniasklaidoje pasitaikančių nereikalingų bauginimų ir žeminimų.