Beveik du dešimtmečius koncertus čia rengiantis ir Vilniaus kongresų rūmus savo namais vadinantis orkestras nuolat susidurdavo su koncertinei veiklai nepritaikytos salės akustikos problema, nepatogiu salės išplanavimu ir šiuolaikinių standartų nebeatitinkančia pastato infrastruktūra. Tuo skųsdavosi ir koncertų lankytojai bei kiti renginių organizatoriai.
„Nuolat gauname klausytojų pretenzijas ir priekaištus dėl prastos akustikos, blogo matomumo, blogos ventiliacijos. Visiškai susidėvėjo kėdės žiūrovų salėje, todėl klausytojai patiria nepatogumus. Atlikėjai koncertų metu groja daugiau nei 25 laipsnių karštyje, kadangi esamas apšvietimas ne tik skleidžia šviesą, bet ir gamina šilumą. Per visus 19 metų salėje nebuvo atliekami jokie remonto darbai, todėl salės estetinis vaizdas tapo nepatenkinamas“, – kalbėjo orkestro vadovas Stasys Pancekauskas.
1984 m. pradėti projektuoti ir statyti Vilniaus kongresų rūmai, 1999 m. buvo perduoti Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui – tuomet politiniam švietimui skirta konferencijų salė buvo pertvarkyta į koncertinę, tiesa, neatitinkančią koncertų reikmių.
Šiuo metu vykdomo Vilniaus kongresų rūmų rekonstrukcijos projekto laikotarpiu numatoma padidinti salės tūrį, pakeisti salės sėdėjimo vietų išdėstymą amfiteatro principu, modernizuoti salės apšvietimo elektros instaliaciją, vėdinimo ir šildymo sistemą, pakeisti salėje esančius langus ir radiatorius, įrengti naujas akustines salės kėdes ir pritaikyti rūmus žmonėms su judėjimo negalia.
Rekonstravus koncertų salę bus pagerinta natūrali salės akustika, ypač svarbi gyvai atliekamos klasikinės muzikos koncertuose, tokiu būdu bus pagerinta ir kitų muzikos žanrų koncertų ar kultūrinių renginių kokybė. Rekonstravus salės žiūrovinę ir sceninę dalis, bus užtikrintas komfortiškesnis renginio stebėjimas žiūrovams bei geresnės atlikimo galimybės čia vykstančių koncertų ir kitų renginių atlikėjams.
Atlikus inžinerinių sistemų atnaujinimo darbus, bus užtikrintas geresnis vėdinimas ir šildymas, kuris leis palaikyti salėje žiūrovams tinkamą mikroklimatą, netrukdant gyvam muzikos atlikimui. Atnaujinta salės apdaila atitiks profesionalios koncertinės veiklos šiuolaikinę estetiką ir prestižą.
Tikimasi, kad įgyvendinus projektą Vilniaus kongresų rūmų salė bus pritaikyta profesionaliai koncertinei veiklai, sudarant maksimalias sąlygas atsiskleisti čia koncertuojančių Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ir kitų kolektyvų meninės veiklos profesionalumui. Tad projekto įgyvendinimas neabejotinai turės teigiamą įtaką Vilniaus kongresų rūmuose organizuojamų renginių kokybei, dėl ko tikimasi pritraukti dar daugiau lankytojų.