• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aukštosios mokyklos suteikia įvairių sričių teorinių žinių. Siekdamas, kad studentai įgytų praktikos, dažnas universitetas ar kolegija kaip atskirą mokymosi dalyką įtraukia praktiką pasirinktoje darbo vietoje. Studentai ne visada supranta to reikšmę, tačiau praktinis teorinių žinių pritaikymas yra vienas kertinių aukštojo mokslo aspektų. Praktika jaunuoliams dažnai kelia baimių – nežinoma, ko tikėtis, ar sugebės pateisinti darbdavių lūkesčius. Į klausimus apie praktiką finansinėse institucijose atsako Jūratė Dacienė, „Danske“ banko Personalo tarnybos direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Kas gali atlikti praktiką banke?

Dažniausiai bankuose praktikuojasi antro, trečio kurso finansų, ekonomikos bei administravimo mokslų – vadybos, verslo administravimo – studentai. Būtent šiuos mokslus pasirinkę jaunuoliai turi labiausiai darbui banke tinkamą žinių bagažą, o praktika bankininkystės srityje paprastai atitinka jų lūkesčius. Skirtingų studijų atstovai pagal savo poreikius gali rinktis praktiką įvairiausiuose banko padaliniuose.

REKLAMA

Kaip vyksta priėmimas į praktikos vietas?

Norintieji atlikti praktiką banke, turėtų apsilankyti banko internetinėje svetainėje esančioje darbo pasiūlymų skiltyje – ten bankai skelbia apie laisvas praktikos vietas. Paprastai finansinės institucijos potencialių praktikantų prašo užpildyti praktikos anketą ir atsiųsti savo gyvenimo aprašymą. Jei gyvenimo aprašymas sudomina banko darbuotojus, šie pirmiausia telefonu kalbasi su potencialiu praktikantu, vėliau jį kviečia į pokalbį, per kurį bandoma įžvelgti studento motyvaciją, nustatyti, ar jo gebėjimai yra tinkami siūlomai praktikos vietai. Labai svarbu, kad jaunuoliai suprastų, jog pokalbis – tai ne tik priemonė darbdaviui išsiaiškinti, ar studentas tinkamas, bet ir galimybė studentui suprasti, ar praktikos vieta patenkins visus jo lūkesčius.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal kokius kriterijus bankas pasirenka praktikantus?

Prieš vykdydami praktikantų atranką, banko atstovai jau žino, kiek jaunuolių ir į kokias vietas jie priims. Skirtingų padalinių, į kuriuos ketinama priimti praktikantus, vadovai nustato praktikos tikslus, užduotis bei įvardija keliamus reikalavimus. Visų pirma, svarbu jaunuolio studijuojamas dalykas, tačiau ne ką mažiau būtina išsiaiškinti studento iniciatyvumą, aktyvumą, domėjimąsi specialybe, tikslingumą bei komunikabilumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek laiko trunka praktika?

Vidutinė aukštųjų mokyklų rekomenduojama praktikos trukmė – du mėnesiai. Žinoma, norint šį laiką galima sutrumpinti arba prasitęsti, tačiau svarbu žinoti, kad praktikos laiką derinti reikia ir su banku, ir su aukštąja mokykla. Praktikos terminas pratęsiamas pasirašant naują trišalę sutartį tarp aukštosios mokyklos, bendrovės ir studento.

REKLAMA

Kokių žinių ir įgūdžių iš praktikos banke gali tikėtis studentas?

Visų pirma, praktikuodamasis banke studentas supranta, kaip veikia finansų sektoriaus bendrovės, išsiaiškina jų organizacinę struktūrą. Tiesa, gaunamų žinių specifika priklauso nuo to, kokiame padalinyje studentas atlieka praktiką. Tarkime, praktikuodamiesi pardavimų skyriuose jauni žmonės iš arčiau pamato, kaip yra parduodami bankiniai produktai, verslo plėtros skyriuje – kaip jie kuriami, finansų skyriuje praktikantai mokosi atlikti įvairią skaitinę analizę, skaičiuoja finansines prognozes. Praktikos metu studentui suteikiamos visos galimybės išsiaiškinti, kokie darbai jam patinka, kokie – ne, todėl ateityje, gavus nuolatinį darbą, nesusiduriama su nemaloniomis ar netikėtomis situacijomis.

REKLAMA

Kaip studentai turėtų ruoštis praktikai?

Specialaus pasiruošimo nereikia. Žinoma, studentas kur kas geriau jausis praktikos vietoje, jei prieš ateidamas pasidomės įstaigos specifika, veikla, ypatumais. Be to, svarbu pasiruošti ir morališkai – užsiimti savimotyvacija mokytis, nebijoti pažinti naujus dalykus, įgyti patirties. Taip nusiteikęs praktikantas pasieks kur kas geresnių rezultatų ir praktikos pabaigoje turės galimybę sulaukti darbo pasiūlymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų