Kasmetinėje ataskaitoje, kuri yra laikoma verslo konkurencingumo barometru, buvo vertinami įvairūs 144 pasaulio šalių rodikliai, įskaitant nuosavybės teises, mokesčių tarifus ir konkurenciją vietos rinkoje. Ataskaitoje sakoma, kad Lietuvoje yra gerokai mažiau biurokratijos nei Anglijoje: Lietuvoje tenka praeiti vidutiniškai keturias biurokratines procedūras norint pradėti verslą, o Didžiojoje Britanijoje – šešias.
WEF tyrimo ataskaitoje pažymima, kad spartų Lietuvos ekonomikos augimą skatina itin konkurencingi mokesčių tarifai. Pavyzdžiui, specialiose ekonominėse zonose investavę verslininkai atleidžiami nuo pelno mokesčio šešeriems metams. Palyginimui, Britanijoje 300 000 svarų sterlingų ar mažiau pelno gavęs verslas moka 20 proc. pelno mokestį.
Ekspertai taip pat giria išsilavinusius ir gerai angliškai kalbančius lietuvius, kurių 93 proc. turi vidurinį ar aukštesnį išsilavinimą. Britanijoje tik maždaug 40 proc. moksleivių po mokyklos eina studijuoti į aukštąsias mokyklas. Lietuvoje studijas renkasi 75 proc. abiturientų.
„Britanija galima žavėtis dėl daugelio dalykų, įskaitant jos futbolo klubus ir muzikos pramonę. Tačiau kalbant apie verslo pradžią, Lietuva Jungtinę Karalystę gali daug ko pamokyti, – sakė tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Arvydas Arnašius. – Galinti pasigirti vienais mažiausių mokesčių Europos Sąjungoje, strategiškai idealia vieta tarp trijų didelių rinkų bei gerai išvystyta infrastruktūra, Lietuva yra šalis, kurioje labai lengva pradėti verslą ir padėti jam augti“.