Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemai RASFF gavus informacijos apie medaus klastojimo atvejį, išaiškintą Švedijos atsakingų pareigūnų, pradėtas tyrimas dėl prekybos šiuo produktu Lietuvos rinkoje.
Švedijos pareigūnai RASFF pranešime nurodo, kad tyrimas dėl turkiško medaus „Midyat Honung“, klastojimo pradėtas, nustačius, kad medumi pavadintas produktas iš tiesų buvo pagamintas iš cukraus (fruktozės ir gliukozės) sirupo bei kvapiųjų medaus medžiagų. Tyrimo metu Švedijoje nustatyta, kad minėtu produktu prekiauta Švedijoje ir Suomijoje, tačiau nedidelį suklastoto medaus kiekį (11 kg) iš didmenininko Švedijoje įsigijo mažmeninės prekybos įmonė UAB „Užuolaidų aura“ (Kalvarijų g. 24 A, Vilnius). Atsižvelgdama į gautą informaciją, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo skubiai tirti atveją. Nustatyta, kad Lietuvos rinkoje išplatinti iš viso 24 stiklainiai medaus „Midyat Honung“, sufasuoto po 460 g (produkto partijos Nr. 24126/11017/21017, tinkamumo vartoti terminas 2014-12-24/2014-10-01/2014-10-02). Prekiautojui nurodyta surinkti medaus klastotes iš rinkos.
Pažymėtina, kad minėtas produktas grėsmės sveikatai nekelia, tačiau klaidina vartotojus dėl maisto produkto sudėties ir kilmės. Medumi gali būti vadinamas tik produktas naminių bičių gaminamas iš augalų nektaro ar augalų išskyrų, kurias bitės surenka, perdirba, papildydamos specifinėmis savo medžiagomis, suneša į korius, padeda išgarinti drėgmę ir palieka koriuose subręsti. Cukraus tirpalas medumi negali būti vadinamas.