• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politikai: orlaiviui Šiauliuose – dar ne laikas

 Jolanta Grubliauskaitė

Ketvirtadienį tarp Tarybos narių diskusija užvirė dar prieš prasidedant posėdžiui. „O tu matei tą klausimą apie lėktuvą? Sakai, patvirtins?“ – klausinėjo vieni kitų itin susidomėję politikai. Klausimas dėl orlaivio, kurį planuojama pargabenti į Šiaulius, užgožė svarbiausią metų klausimą – 2015-ųjų biudžetą, kuris patvirtintas vos per plauką.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdai – vanduo, Šiauliams – oras

Paaiškėjo, kad Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje yra orlaivis „Su-7B“, kuris dėl savo fizinio ir techninio nusidėvėjimo nebetinkamas Lietuvos kariuomenės tikslams. Buvo planuota, kad Šiaulių miesto savivaldybė minėtą orlaivį perimtų savo nuosavybėn. Šis būtų panaudotas miesto reprezentacijos tikslams, akcentuojant Šiaulių istorijos sąsają su Lietuvos aviacijos raida, Šiaulių karinio tarptautinio aerodromo svarbą.

REKLAMA

„Nejaugi dar mažai nesąmonių Šiaulių mieste? Kad ir nemokamas, bet laužas“, – vienoje grupelėje diskutavo politikai. „Sovietinis palikimas“, – kuždėjosi kiti. Dar kiti laikėsi įsikibę nuomonės, kad šis orlaivis gali tapti patraukliu objektu, svarbiausia – gerai išgvildenti idėją.

REKLAMA
REKLAMA

Šią mintį palaikė ir „Šiaulių naujienų“ kalbintas dizaineris ir kraštotyrininkas Vilius Puronas. „Mes ne Klaipėda. Klaipėdoje yra jūra, laivai. O mums įdomus oras ir visi kiti galai. Dabar atsirado galimybė į miesto nuosavybę perimti tai, kas 20 metų mėtosi patvoryje ir nieko niekam nekainuoja. Tai kodėl nepasinaudoti proga?“ – retoriškai klausė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsiliepsnojusias Tarybos narių diskusijas dar posėdžio pradžioje nutraukė miesto meras, pranešęs, kad šis klausimas išbraukiamas iš darbotvarkės. Tokiu sprendimu džiaugėsi ir V. Puronas, teigdamas, kad klausimas dar neišgvildentas, orlaiviui Šiauliuose – dar ne laikas.

REKLAMA

„Tie, kurie ruošė sprendimo projektą, juridiniu požiūriu klaidų nepadarė. Tačiau dabar verdanti rinkiminė epocha iškėlė visai kitus poreikius deputatams. Jie šitame žaidime ne procesą organizuoja, kad Lietuvą garsintų, o politinius žaidimus žaidžia. Pūsti politinio burbulo, spekuliuojant gražia idėja, negalima. Todėl manau, kad dar reikia mums visiems kaip broliams lietuviams prie arbatos puodelio susėsti ir apšnekėti šį klausimą“, – teigė dizaineris.

REKLAMA

Planai planais, o biudžetas – realybė

Vos nurimusios aistros vėl užvirė pradėjus svarstyti, kaip buvo įvardyta, svarbiausią metų klausimą – 2015 metų biudžeto, kurį sudaro 82 mln. Eur pajamų ir 84 mln. Eur išlaidų, tvirtinimą. Tarybos nariai turėjo apsispręsti, kaip paskirstyti praėjusiais metais nepanaudotas biudžeto lėšas – 2,7 mln. Eur.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sprendimo projekte numatytas lėšų skirstymas dalies Tarybos narių netenkino. Štai Aurimas Nausėda pateikė siūlymą iš Menų inkubatoriaus aikštelei skirtų lėšų dalį „atriekti“ Gytarių parko tvarkymui, dalį skirti antikorupciniams mokymams. Nepatenkinta buvo ir Tarybos narė Nijolė Budrytė, kuri prašė daugiau pinigų skirti Ginkūnų kapinių tvarkymui.

REKLAMA

Tuo metu Tarybos narys Artūras Visockas teigė, kad 2015 metų biudžetas buvo suformuotas neatsižvelgiant į strateginio plėtros planavimo dokumentus, kas yra privalu. „Išnagrinėjau skirtumus tarp patvirtinto strateginio veiklos plano ir Tarybai siūlomo patvirtinti biudžeto. Skirtumai – pernelyg dideli, kad nepamatytumei. Kyla klausimas, kaip visa tai atsiranda. Nejaugi vienas kažkoks labiau patinkantis žmogus įeina į kabinetą ir štai skaičiai biudžeto eilutėse pakyla nuo nulio iki visiškai kitokių skaičių. Tarkime, net šimtais tūkstančių eurų. Negalima balsuoti už šitokį biudžetą“, – tikino jis.

REKLAMA

Į tokią repliką netrukus atšovė miesto meras Justinas Sartauskas: „Strateginis veiklos planas yra šiek tiek didesnis, o biudžetas – realybė.“

Oro uostas – lyg našlaitis

Ne ką mažiau kritikos dėl Tarybai siūlyto patvirtinti 2015 metų biudžeto turėjo ir atostogaujantį Šiaulių oro uosto direktorių pavaduojantis Aviacijos saugumo skyriaus vadovas Algirdas Ulčinas. Šis piktinosi, kad trejus metus į priekį sudarytuose strateginiuose planuose Šiaulių miesto savivaldybė Šiaulių oro uostui buvo pažadėjusi skirti 2 milijonus litų. Tačiau akivaizdu, kad visi pažadai išgaravo. „Valdyboje mums buvo pažadėta, kad Šiaulių oro uostui bus skiriama 2 mln. litų, arba 579 tūkst. eurų. O dabar eilutėse atsirado tik 144 tūkst. eurų, kas yra tik 0,5 mln. litų“, – tikino jis.

Tokiu būdu, A. Ulčino teigimu, Šiaulių oro uostas yra paliekamas savo jėgomis išgyventi didžiulėje konkurencijoje. „Taryba turėtų apsispręsti, ar ši įmonė jiems rūpi, ar ją vysto, kokia jos ateitis. Palyginti, kiek lėšų oro uostams skiria Vilniaus savivaldybė, Kauno savivaldybė, tai nesupykit, bet mes esame našlaičio vietoje“, – nusivylimo miesto valdžia neslėpė Aviacijos saugumo skyriaus vadovas. Nepaisant to, kai kurie Tarybos nariai buvo kurti išsakytai kritikai. 14 Tarybos narių balsavus už, 12 – susilaikius, 2015 metų biudžetas buvo patvirtintas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų