Į naujienų portalą tv3.lt besikreipusiai porai gaila, kad pandemiją verslas išnaudoja pasipinigavimui, tačiau agentūra atsako, kad jų teikiamos paslaugos klientams nėra privalomos.
Nesupranta tvarkos
Vilniečių porai kelionių organizatoriaus „Tez tour“ reikalavimai dėl kelionės į Egiptą pasirodė keisti. Poros teigimu, įmonė reikalavo keliautojų tiek išvykstant, tiek grįžtant pasidaryti koronaviruso testus, nepaisant to, kad žmonės buvo pasiskiepiję.
„Kadangi mes skiepyti, mums kaip ir nereikėtų testų darytis, bet kelionių organizatorius patikino, jog reikia turėti pas juos pasidarius testą ir keliautojams negalioja jokios išimtys.
Dėl vakcinacijos minėjo, kad gali būti išrašas iš e-sveikatos apie atliktą vakcinaciją, tačiau tokiu atveju reikėtų vertimo į anglų kalbą su antspaudu. Tai su tuo nelabai sutaupysi, o ir mūsų draugė keliavo su kitu kelionių organizatoriumi ir jai pakako lietuviško skiepų išrašo“, – kelionių organizatoriaus tvarka stebėjosi vilnietis Saulius (vardas redakcijai žinomas – aut. past.).
Be to, vilniečio teigimu, jį ir žmoną nustebino ir agentūros organizuojama testavimo tvarka Egipto kurortuose.
„Dvi dienos prieš skrydį reikėjo vėl testuotis. Testą suorganizavo agentūra. Va čia ir prasideda jų biznis. „Tez tour“ iš kiekvieno žmogaus už nuvežimą iki ligoninės prašo po 10 eurų, nors mūsų viešbutis iki tos vietos yra už 100 metrų. Būtumėme žinoję, kad taip arti, būtume nuėję“, – dalijasi Saulius.
Sauliaus teigimu, už perteklinius koronaviruso testus kelionei, pora papildomai išleido 240 eurų.
Skiepų išrašus agentūra priima
Visgi naujienų portalui tv3.lt kelionių agentūros „Tez tour“ atstovė Inga Aukštuolytė patikino, kad tiek skiepų, tiek persirgimo išrašus, kelionių agentūra iš žmonių priima vietoje neigiamo koronaviruso testo.
„Apie kelionei atgal į Lietuvą reikalingus Covid-19 testus bei daromas išimtis tais atvejais, kai asmuo yra pasiskiepijęs, persirgęs ar neturi 16 metų esame informavę tiek keliautojus, tiek ir juos užsienio šalyse priimančius atstovus“, – teigia I. Aukštuolytė.
Dėl išrašų kalbos – atstovė patvirtina, kad keliautojams nurodoma turėti anglišką dokumentų versiją, nes keliaujant taip yra paprasčiausiai parankiau.
„Kadangi patikra vykdoma ir užsienio oro uostuose, mes rekomenduojame visus dokumentus turėti anglų kalba. E-sveikata tik prieš pora dienų suteikė galimybę išsiimti skiepų sertifikatą anglų kalba, o artimiausiu metu anglų kalba jau bus galima išsiimti ir pažymą apie persirgtą Covid-19 ligą.
Dabar, kai E-sveikatos formos bus pateikiamos anglų kalba, panašaus pobūdžio nesusipratimų nebeturėtų kilti“, – prideda I. Aukštuolytė.
I. Aukštuolytė reaguoja ir į keliautojų pastabas dėl transporto į testavimo vietą Egipto kurortuose ir patikina, kad šios paslauga keliautojams nėra privaloma.
„Teikiame galimybę įsigyti paslaugą, kuri apima nuvežimą iki testavimo punktų bei parvežimą atgal, taip pat testo rezultatą liudijančio išrašo pristatymą į viešbutį. Keliautojas šią paslaugą pasirenka laisva valia. Covid-19 testą jis gali atlikti savarankiškai.
Visgi ne kiekvienas keliautojas svečioje šalyje jaučiasi ir orientuojasi taip laisvai, kaip namie, tad dauguma mūsų pasiūlytą paslaugą vertina teigiamai ir ja naudojasi.
Apgailestaujame dėl keliautojų patirtų nepatogumų ir kviečiame kreiptis dėl turimų nusiskundimų“, – teigia I. Aukštuolytė.
Galite keliauti, jei nesergate, sirgote ar esate pasiskiepiję
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad šiuo metu asmenims, kuriems pastarųjų trijų mėnesiu laikotarpiu laboratoriškai buvo patvirtinta Covid-19 liga arba kurie yra pilnai nuo jos paskiepyti Europos Sąjungoje registruota vakcina, nėra taikomas reikalavimas atvykstant į Lietuvą išsitirti ir izoliuotis.
„Vežėjas privalo užtikrinti, kad į Lietuvą keliaujantys asmenys turėtų ligos tyrimo neigiamą rezultatą arba dokumentą, kuris suteikia teisę taikyti išimtį. Dokumentai turi būti pateikti dar prieš lipant į lėktuvą ar kitą transporto priemonę.
Persirgimo atveju tai turi būti asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu Covid-19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą“, – patikslina SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis .
J. Gališanskio teigimu, vakcinacijos atveju reikia pateikti gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas Europos Sąjungoje registruota vakcina.
SAM prideda, kad Lietuva netaiko reikalavimo išvykstantiems iš šalies asmenims atlikti ligos tyrimą.
„Toks reikalavimas taikomas tik atvykstantiems asmenims, su tam tikromis išimtimis. Kiekviena šalis pati nustato reikalavimus atvykstantiems, dėl šios informacijos reikėtų kreiptis į atitinkamos šalies institucijas arba kelionių organizatorius“, – detalizuoja J. Gališanskis.