• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) prognozuoja, jog kitais metais elektros kaina laikysis panašiame lygyje kaip šiemet, sako rinkos reguliuotojo vadovas.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) prognozuoja, jog kitais metais elektros kaina laikysis panašiame lygyje kaip šiemet, sako rinkos reguliuotojo vadovas.

REKLAMA

VERT pirmininko Renato Pociaus teigimu, biržoje elektra turėtų kainuoti apie 80 eurų už megavatvalandę (MWh).

„Elektros kainų prognozė, kurią matome, yra stabili, esame paprognozavę, pagal tai ką matome šiandien, apie 80 eurų už MWh kainą didmeninėse rinkose. Akivaizdu, kad prognozės labai greitai gali pasikeisti, tačiau pagal šiandien turimą informaciją matome, kad kitąmet kainos turėtų išlikti daugmaž stabilios“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Pocius.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ skaičiavimais, elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje praėjusią savaitę siekė 96 eurų už MWh, dar prieš savaitę – 93 eurų už MWh. Rugpjūtį elektra vidutiniškai kainavo 107 eurų už MWh. 

REKLAMA
REKLAMA

Artėjant šaltajam sezonui R. Pocius siūlo persižiūrėti sutartis kintamos, su birža susietos kainos elektros tiekimo planus turinčius vartotojus, nes, jo teigimu, žiemą mažės pigios saulės elektrinėse pagamintos elektros pasiūla.

REKLAMA

„Vasarą, kuomet turime daug saulės elektros gamybos, dažnai dienos laikotarpiu arba savaitgaliais elektros kaina yra pakankamai žema ir vartotojams tai finansiškai gali būti naudinga, jei vartotojas vartoja elektrą būtent tada, kai elektra kainuoja labai pigiai. Tačiau vis tik artėjant žiemai gamyba iš saulės generatorių gerokai sumažėja ir nėra tokios pigios elektros dienos laikotarpiu arba savaitgaliais“, – sakė VERT vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, tokie gyventojai turėtų „labai rimtai pagalvoti“ dėl fiksuotos kainos plano, juolab, kaip pabrėžė R. Pocius, plano keitimas buitiniams vartotojams ir mažoms bei labai mažoms įmonėms nekainuoja, nepriklausomi tiekėjai negali reikalauti netesybų už nutrauktą sutartį.

„Vartotojai gali drąsiai eksperimentuoti, kad ir kas mėnesį keisti tiekėją ir planus“, – teigė R. Pocius.

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, rugsėjo 1–17 dienomis nepriklausomi elektros tiekėjai dvejiems metams elektros kainą vidutiniškai siūlė užsifiksuoti už 25,3 cento už kilovatvalandę (kWh), metams – už 24,7 cento už kWh. Nefiksuotos kainos planų vidurkis siekė 25,6 cento už kWh.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų