Pastarąją savaitę drastiškai atpigus naftai ir žemyn leidžiantis didmeninėms degalų kainoms, šiauliečių vairuotojų veiduose džiaugsmo nematyti. Vairuotojai piktinasi, kad už degalus tebeturi mokėti panašiai kaip ir anksčiau, o kas nori sutaupyti, turi važinėti po miestą, kad užtiktų kokią akciją:
„Stengiamės taupyti, bet pilamės, kai reikia.“
„Užsipyliau, bet kainos kaip Olandijoje dyzelio panašios.“
„Ne visose sumažėjo.“
„Degalinių skirtumas, priklauso, skirtingai, vienoj 5 centai, kitoj 10 centų.“
„Blogai, didelės kainos, blogai, kai reikia toliau važiuoti, kainos nemažos, galėtų atpigti.“
Mažinti kainas nemato priežasčių
Didmeninėje rinkoje litras benzino šiuo metu kainuoja 1,25 euro, o dyzelino 1,30 euro. Tačiau degalinių savininkai pasakoja drastiškai sumažinti kainas nematantys priežasčių. Visgi, panašu, kad ir tarp degalinių įsiplieskia kainų karas. Kol vieni už degalų litrą reikalauja ir toliau mokėti daugiau nei pusantro euro, kiti jau ryžtasi kainas nuleisti kone po 30 centų už litrą.
„Nuolaidos pas mus kiekvieną savaitę vyksta, klientai puikiai žino, lojalumo programa veikia“, – teigė „Viada“ mažmeninės prekybos direktorius Vytautas Bacevičius.
„Degalinėms labai blogai, prekiaujame be antkainio. Tai blogai, užprogramuota problema, mokesčių kėlimas vyks kiekvienais metais“, – sakė „Stateta“ generalinis direktorius Karolis Stasiukynas.
Nafta Europoje per pastarąsias dešimt dienų atpigo penktadaliu, tad pingant degalams ir didmeninėje rinkoje, anot ekspertų, mažinti kainas degalinių valdytojai turi iš ko.
„Degalinių švieslentes efektas pasieks po kurio laiko. Pastaruoju metu Lietuvoje stebime tendenciją, kad artėjant vasarai pinga dyzelinas, tampa pigesnis už benziną, o benzinas brangsta“, – sakė Energetikos agentūros direktorė Agnė Bagočiutė.
„Tikriausiai esame netoli naftos kainų kritimo dugno, bet nafta dar gali pakristi, jei nebus gerų naujienų iš prekybos susitarimų. Naftos kaina po truputėlį pradės kilti, bet bus nestabilus kilimas“, – kalbėjo „Citadele“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Kuria linkme pasuks toliau naftos kainos, ekonomistai prognozuoti nedrįsta. Esą jos gali tiek kilti aukštyn, tiek ir leistis dar labiau žemyn, priklausomai nuo Jungtinių Valstijų muitų politikos.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:















































































































































































































































