Juos prekybos tinklas išdalijo vaikų dienos centrus kuruojančioms organizacijoms, kurių teigimu, ši parama, ypač pandemijos metu, yra gyvybiškai svarbi, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Šis projektas lėmė, kad socialiai atsakingu galime tapti kiekvienas iš mūsų – tereikia ištiesti pagalbos ranką ir vienu mygtuko paspaudimu paaukoti už tarą gaunamą užstatą. Mes, savo ruožtu, tęsime šią gražią iniciatyvą ir toliau bei tikimės, kad šiuo sudėtingu, tačiau vis dėlto šventiniu, laikotarpiu prisidės vis daugiau gyventojų“, – pranešime cituojamas „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas Valdas Lopeta.
Lietuvos „Caritas“ generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės teigimu, trejus metus besitęsiant partnerystė – tai socialiai atsakingo verslo pavyzdys, jau šiandien darantis tiesioginį poveikį vaikų gerovei.
„Prekybos tinklo teikiama parama padeda ne tik sunkiais momentais nestabdyti vaikų dienos centrų veiklos, bet ir leidžia mums sustiprinti įprastą vaikų dienos centrų funkcionavimą. Dėl papildomų lėšų galime teikti kokybiškesnę pagalbą vaikams, aprūpinti juos maistingesniais ir labiau pilnaverčiais maisto produktais, higienos, kanceliarinėmis priemonėmis ir turėti santaupų einamiesiems remonto darbams, psichologo konsultacijoms ar prasmingų edukacinių veiklų organizavimui“, – sako D. Bukeikaitė.
„Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė pažymi, kad, norint padėti vaikams, organizacijos taip pat turi sulaukti pagalbos: „Tai tarsi savotiškas gerumo ratas – norėdami padėti kitiems, privalome sulaukti finansinių resursų ir patys. Dėkojame prekybos tinklui už ilgalaikę draugystę, kuri diena iš dienos padeda 49 vaikų dienos centrams ir tūkstančiui juos lankančių vaikų.“
Maltos ordino pagalbos tarnybos organizacinės plėtros vadovas Edvinas Regelskis priduria, kad bene svarbiausias aspektas, kurį užtikrina prekybos tinklo ir jo klientų suteikiama parama – stabilumas.
„Turėdami nuolatinį finansinį resursą, kurį galime numatyti iš anksto, mes galime planuoti savo veiklas į priekį. Esame ramūs, kad nebekils iššūkių, kaip rasti finansinių išteklių, reikalingų maistui, emocinei pagalbai ir bendrai vaikų gerovei kurti“, – teigia E. Regelskis.
Pandemija sukėlė rimtų iššūkių
R. Dičpetrienė antrina, kad karantino metu suteikta pagalba buvo tolygi stebuklui: „Kaip organizacija, pirmąją bangą išgyvenome sunkiai – centrai buvo uždaryti, bet mūsų darbuotojai dirbo – teikė nuotolines konsultacijas ir padėjo maistu. Tai, kad karantino metu tinklas patrigubino teikiamą paramą, o Velykoms paaukojo maisto, leido užtikrinti sklandžią pagalbą mūsų globojamiems vaikams.“
Anot E. Regelskio, šiuo metu pagrindinis vaikų dienos centrų darbas yra nuotolinis: „Šeimos vis dar patiria įtampą ir nerimauja dėl savo sveikatos, todėl didžioji dalis darbo vyksta per atstumą. Tiesa, vaikams ir šeimoms vis dar trūksta priemonių norint mokytis nuotoliniu būdu, tačiau tiek jie, tiek mes verčiamės taip, kaip galime.“
Lietuvos „Caritas“ vadovė priduria, kad pandemija itin smarkiai pakoregavo ir daug kur pristabdė tiesioginę vaikų dienos centrų veiklą. Anot jos, šio laikotarpio metu parama – neįkainojamos vertės.
„Tvirta ir rūpesčio kupina partnerystė su tinklu jautėsi ir iki pandemijos, tačiau jos metu tapo akivaizdu, kaip atsakingai prekybos tinklas žiūri į savo socialinius partnerius ir lydi juos tiek džiaugsmuose, tiek varguose. Bendrovės atstovai buvo bene pirmieji, kurie paklausė, kaip laikosi mūsų vaikų dienos centrai, kokie sunkumai kyla ir kaip jie galėtų mums dar papildomai padėti. Tikimės, kad ši draugystė nenutrūks dar ilgus metus“, – sako D. Bukeikaitė.
Per pirmuosius projekto metus vaikams buvo paaukota 41 878 eurai, o per antruosius – 59 002 eurai. Šiemet vaikų dienos centrams skirta suma buvo didžiausia ir siekė net 75 873 eurus. Iš viso per trejus metus dienos centrams paremti buvo surinkti 176 754 eurai.
Ši suma lygiomis dalimis išdalinti minėtoms organizacijoms. Jos šias lėšas panaudojo būtiniausioms reikmėms: nuo gyvybiškai svarbių remonto darbų iki savanorių, socialinių darbuotojų bei užimtumo specialistų mokymo ir kt.