SEB banko duomenų analizė rodo, kad gyventojai grynaisiais pinigais gautas pajamas į sąskaitas, naudodamiesi pinigus priimančiais bankomatais, įmoka tris kartus dažniau negu įmonės − pernai gyventojai atliko 73 proc. visų tokio pobūdžio operacijų. Tačiau, lyginant gyventojų ir įmonių atstovų vidutiniškai įmokamas sumas, į įmonių sąskaitas, atliekant vieną operaciją, įmokama kur kas daugiau lėšų − vidutiniškai 5 460 litų, o gyventojų įmoka vidutiniškai siekia 881 litą.
„Naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais, įmonės į sąskaitas perveda dienos ar savaitės pajamas, o gyventojai − grynaisiais pinigais gautas išmokas, dovanotus pinigus, susigrąžintas skolas, namuose laikytas santaupas, dirbančių užsienyje vaikų ar tėvų parvežtas ir kitokias lėšas“, − sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.
Pasak jo, grynuosius pinigus priimančiais bankomatais gyventojai ir įmonių atstovai naudojasi dėl kelių priežasčių. „Paslauga SEB banko klientams yra nemokama, atsirado daugiau tokio pobūdžio bankomatų ir susiformavo žmonių ir įmonių atstovų įpročiai bei gebėjimai jais naudotis. Be to, vis labiau didėja suvokimas, kad pinigus laikyti sąskaitoje yra saugiau negu nešiotis piniginėje“, − sakė V. Doveika.
Atsižvelgęs į paslaugos populiarėjimą, SEB bankas ir toliau ketina plėsti grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklą. 2012 metais šių bankomatų tinklas Lietuvoje buvo išplėstas nuo 35 iki 44. Nauji bankomatai įrengiami atsižvelgiant į klientų srautus − tose vietose, kur lėšas į sąskaitas ir gyventojai, ir įmonių atstovai galėtų įmokėti patogiai, greitai ir saugiai, pavyzdžiui, didžiuosiuose prekybos centruose.
Pirmasis pinigus ne tik išmokantis, bet ir priimantis SEB banko bankomatas Lietuvoje buvo įrengtas 2008 metų kovo mėnesį.