• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Ūkio ministras Dainius Kreivys pasisako už tai, kad rengiamas įstatymas numatytų bankroto galimybę ir jau paskolas pasiėmusiems, ir tai ketinantiems daryti priėmus teisės aktus asmenims. Kartu jis pripažino, kad tokios galimybės sudarymas jau dabar įsiskolinusiems asmenims yra dar politinių diskusijų reikalas.

REKLAMA
REKLAMA


„Yra du pagrindiniai aspektai - pirmasis, ką daryti tiems žmonėms, kurie jau turi sunkumų. Antrasis, ar nebus pažeisti teisėti lūkesčiai tų institucijų, kurios teikia paskolas, nes nebuvo įvertinusios tos rizikos ir nebuvo uždėjusios premijų maržos. Aš manau, kad tai yra politinis klausimas“, - sakė D. Kreivys trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.

REKLAMA

Vyriausybė patvirtino Fizinių asmenų bankroto įstatymo koncepciją, praneša Ministro Pirmininko Spaudos tarnyba. Rengiamame įstatyme bus siekiama fizinius asmenis ir ūkininkus, kai iš esmės pablogėja jų finansinė padėtis, apsaugoti nuo skurdo ir atkurti jų mokumą.

Taip būtų sudaryta galimybė bankrutavusiems asmenims vėl tapti vartotojais, užsiimti ūkine komercine veikla, būtų skatinamas verslumas.

REKLAMA
REKLAMA

Tikimasi, kad Fizinių asmenų bankroto įstatymo realizavimas prisidės prie socialinės atskirties mažinimo, bus sudarytos galimybės laikytis kreditorių lygiateisiškumo principo.

Koncepcijoje įtvirtintas įstatymo tikslas – nustatyti tvarką, pagal kurią fiziniai asmenys galėtų bankrutuoti, per kokį terminą būtų įmanoma atsiskaityti su kreditoriais ir kaip vėliau jie galėtų būti atleisti nuo dalies ar visų skolų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koncepcijoje taip pat siūloma nustatyti, kad inicijuoti fizinio asmens bankroto procesą galėtų tiek fizinis asmuo, tiek kreditoriai (bankai ar kiti kreditoriai), bankroto procesas galės vykti teismo ir ne teismo tvarka (kreditorių susirinkimo). Numatyta, kad apie bankrutavusius arba bankrutuojančius asmenis bus skelbiama viešai. Bankrotas negalės būti skelbiamas, kai teismas arba kreditoriai nustatys, jog fizinis asmuo yra mokus, arba paaiškės, kad jis tapo nemokus dėl savo nesąžiningų veiksmų. Bankrotas taip pat negalės būti skelbiamas nepraėjus 10 metų nuo ankstesnio bankroto pabaigos ar bankroto proceso nutraukimo.

REKLAMA

Aptariant koncepciją pasiūlyta įstatyme nustatyti planą, kaip bus atsiskaitoma su kreditoriais ir atkuriamas mokumas, taip pat nustatyti kreditorinių reikalavimų tenkinimo eiles, t.y. eiliškumą su kuo pirmiausia fizinis asmuo patyręs bankrotą turės atsiskaityti.

Koncepcijos pagrindu parengtas įstatymas turėtų būti taikomas fiziniams asmenims, kurių gyvenamoji vieta arba kurių pagrindinių turtinių interesų vieta yra Lietuvoje. Ūkininkams ir kitiems fiziniams asmenims, kurie įstatymų nustatyta tvarka verčiasi ūkine komercine veikla, bankroto proceso ypatumus be rengiamo įstatymo galėtų nustatyti kiti jų veiklą reguliuojantys įstatymai.

Fizinių asmenų bankroto įstatymo koncepcija parengta vykdant Vyriausybės 2008–2012 metų programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų