• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statistikos departamentas, remdamasis išsamesniais ketvirčio duomenimis ir įvertinęs pridėtinę vertę pagal detalesnį ekonominės veiklos rūšių sąrašą, patikslino 2008 m. trečiojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) antrąjį įvertį.

REKLAMA
REKLAMA

Patikslintais duomenimis, trečiąjį ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 29854,6 mln. litų ir, palyginti su 2007 m. trečiuoju ketvirčiu, išaugo 2,9 procento (anksčiau skelbtas antrasis BVP įvertis sudarė 30555,0 mln. litų, o jo augimo tempas siekė 3,1 procento). Per devynis šių metų mėnesius BVP išaugo 4,9 procento, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

REKLAMA

Trečiąjį ketvirtį pridėtinė vertė lėčiau augo daugumoje veiklos rūšių įmonių ir įstaigų. Sparčiausiai 2008 m. liepos–rugsėjo mėn. pridėtinė vertė augo elektros, dujų ir vandens tiekimo (12,1 proc.), viešojo valdymo ir gynybos bei švietimo paslaugų (po 5,6 proc.), transporto, sandėliavimo ir ryšių paslaugų (4,7 proc.), žemės ūkio (4,6 proc.) ir žuvininkystės (5,3 proc.) įmonėse. Lėtesnis pridėtinės vertės augimas buvo statybos (2,8 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos (2,7 proc.), kitų komunalinių, socialinių ir asmeninių paslaugų (2,7 proc.), finansinio tarpininkavimo (2,0 proc.), nekilnojamojo turto, nuomos bei kito verslo paslaugų (1,9 proc.), sveikatos priežiūros ir socialinio darbo paslaugų (1,8 proc.), viešbučių ir restoranų (1,4 proc.) ir privačių namų ūkių paslaugų (1,4 proc.) įmonėse. Šių veiklos rūšių pridėtinė vertė sudarė 50,2 procento bendrosios pridėtinės vertės. Beveik penkta! dalį (19,0 proc.) sudaranti apdirbamosios gamybos pridėtinė vertė augo lėčiausiai – 0,1 procento.

REKLAMA
REKLAMA

Neigiamos įtakos trečiojo ketvirčio BVP augimui turėjo tik kasybos ir karjerų eksploatavimo įmonių pridėtinė vertė, kuri sumažėjo 1,7 procento.  

Nagrinėjant BVP augimą išlaidų metodu, 2008 m. trečiąjį ketvirtį galutinio vartojimo išlaidos augo lėčiausiai per visus metus – 4,7 procento. Namų ūkių ir valdžios sektoriaus galutinio vartojimo išlaidų augimo tempai buvo panašūs – atitinkamai 4,7 ir 4,9 procento. Sulėtėjęs vartojimas jau nebeskatino importo augimo. Liepos–rugsėjo mėn. prekių ir paslaugų importas augo šiais metais lėčiausiai – 10,9 procento. Prekių ir paslaugų eksporto augimo tempas trečiąjį ketvirtį taip pat buvo lėtesnis (11,3 proc.), tačiau jau antrą ketvirtį iš eilės lenkė importo augimą, taip sumažindamas užsienio prekybos santykinį deficitą.  

Tebesitęsė bendrojo pagrindinio kapitalo formavimo smukimas, prasidėjęs 2008 m. antrąjį ketvirtį. Išlaidos bendrajam pagrindiniam kapitalui formuoti trečiąjį ketvirtį, palyginti su 2007 m. tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo 3,3 procento, nes gerokai lėčiau augo statybos ir sparčiai mažėjo investicijos mašinoms ir įrenginiams bei transporto priemonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų