Kiekvieno naudoto automobilio pirkėjas turi specifinių reikalavimų, tačiau daugeliui vairuotojų didelę įtaką turi ne tik automobilio markė, modelis ar variklis, bet ir šalis, iš kurios jis buvo atvežtas.
Tarp naudotų automobilių pirkėjų vyrauja nusistatymas, kad automobiliai atvykę iš Skandinavijos šalių turės problemų su korozija, o automobiliai atvykę iš Italijos turės užslėptų istorijos ir kėbulo defektų.
Norint sužinoti, kokius naudotus automobilius perka lietuviai, IT duomenų kompanija „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.
5 populiariausios šalys, iš kurių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą
Siekdami sudaryti šalių, iš kurių į Lietuvą atkeliauja daugiausiai automobilių, sąrašą, specialistai išanalizavo tūkstančius skirtingų automobilių istorijos ataskaitų. Svarbu paminėti, kad tyrimas įtraukia tik tuos naudotus automobilius, kurie per pastaruosius dvejus metus buvo patikrinti per „carVertical“ sistemą.
Lietuva labai dažnai vadinama vokiškų automobilių tvirtove. Vokietijos automobilių gamintojų gaminiai itin vertinami dėl prestižo ir aukštos kokybės, tačiau šiame tyrime Vokietija atlieka dar vieną, ypač svarbų vaidmenį.
Daugiausiai – net 36,3 proc. naudotų automobilių į Lietuvą importuojami iš Vokietijos. Atsakingas Vokietijos vairuotojų požiūris į automobilių eksploataciją reiškia, kad šioje šalyje yra didesnė tikimybė rasti tvarkingą naudotą automobilį, kurį vėliau galima sėkmingai parduoti arba eksploatuoti pačiam.
Vokietija gerokai lenkia Jungtines Amerikos Valstijas. Iš čia atvykstantys automobiliai sudaro 21,1 proc. naudotų automobilių Lietuvoje. Tai galima paaiškinti ypač didele pigių ir daužtų automobilių pasiūla bei labai lengva tokių automobilių įsigijimo tvarka.
Populiariausių šalių penketuką užbaigia Belgija (11,3 proc.), Nyderlandai (6 proc.) ir Danija (4,7 proc.). Šios šalys tampa populiaria automobilių pirkimo stotele dėl aktyvių naudotų automobilių aukcionų, kuriuose už patrauklią kainą galima įsigyti skirtingų markių ir skirtingų modelių automobilius, kurių vidutinis amžius yra 3–4 metai.
Vokietija šiame tyrime lyderė yra ne veltui. Ši šalis jau daugelį metų laikoma didžiausia ir svarbiausia automobilių rinka Europoje.
Vis dėlto, nepriklausomai nuo to, iš kurios šalies atvyksta naudotas automobilis, pirkėjas pirmiausia turėtų patikrinti dominančio automobilio istoriją ir tokiu būdu įsitikinti, kad ji – tvarkinga ir nekelianti jokių abejonių.