Kinijos ekonominė plėtra pasiekė „lūžio tašką“, o augimo tempas per ateinančius du dešimtmečius tikriausiai sumažės beveik per pusę, pirmadienį pareiškė Pasaulio banko atstovai ir Kinijos vyriausybės ekspertai, informuoja AFP.
Azijos milžinė turi įgyvendinti dideles reformas, kad išvengtų staigaus ekonomikos augimo sulėtėjimo. Vyriausybei reikia sumažinti didžiules ir galingas valstybei priklausančias įmones ir išskirstyti monopolijas į strateginius sektorius.
Pasaulio banko vadovas Robertas Zoellickas teigia, kad nuo eksporto ir investicijų priklausantis šalies ekonomikos modelis nėra tinkamas. Taip jis kalbėjo pirmadienį surengtame Pasaulio banko ir Kinijos vyriausybės ekspertų parengtos ataskaitos „Kinija iki 2030 m.“ pristatyme.
„Argumentai už reformas yra įtikinami, nes savo plėtros kelyje Kinija pasiekė lūžio tašką. Dabartinis šalies augimo modelis nebėra tinkamas. Dabar ne metas tiesiog kapanotis – dabar yra metas užbėgti įvykiams už akių ir įgyvendinti didelius pokyčius pasaulio ir nacionalinėse ekonomikose“, – kalbėjo R. Zoellickas.
Ataskaitos išvadas palaikė ir viceprezidentas Xi Jinping bei vicepremjeras Li Keqiang, kurie metų pabaigoje pareigose turėtų pakeisti prezidentą Hu Jintao ir premjerą Wen Jiabao.