Į šiaurę nuo sostinės esančio Sent Ueno savivaldybėje pagal eksperimentinę programą vietos valdžios institucijose dirbančioms moterims bus leidžiama pasiimti iki dviejų laisvų dienų per mėnesį.
„Iš 2 000 savivaldybėje dirbančių žmonių 60 proc. yra moterys. Kalbėdamas su šiomis darbuotojomis supratau, kad pusė jų kenčia tylomis. Ši tema buvo atidėta į šalį, jei ne tabu“, – sakė Sent Ueno miesto meras iš Socialistų partijos Karimas Bouamrane'as.
„Reikėjo priimti ryžtingus sprendimus, kad joms padėtume. Didžiuojuosi, kad Sent Uenas nacionaliniu mastu nutiesė kelią konkrečiai pažangai moterų teisių srityje“, – sakė jis.
Darbuotojoms tereikės medicininės pažymos, patvirtinančios jų sveikatos būklę, kad galėtų pasiimti dvi laisvas dienas.
K. Bouamrane'as nusiuntė laišką prezidentui Emmanueliui Macronui, kuriame ragino Prancūzijos įstatymuose įtvirtinti teisę į menstruacines atostogas.
Tai daroma po to, kai Ispanijos įstatymų leidėjai vasarį galutinai patvirtino įstatymą, pagal kurį moterims, kenčiančioms nuo stipraus mėnesinių skausmo, suteikiami apmokami laisvadieniai. Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, priėmusia tokį teisės aktą.
Šiuo metu menstruacinės atostogos suteikiamos tik keliose pasaulio šalyse, tarp jų Japonijoje, Indonezijoje ir Zambijoje.
Pačios pirmos menstruacijų dienos būna sunkiausios ne vien fiziškai, bet ir emociškai, skausmas tikrai ne mažas ir būna kai kurioms vaistai nepadeda. Yra ir atvejų kai moteris nualpsta ar apsivemia nuo skausmo.
Man buvo du mėnesius iš eilės kai aš turėjau pasiimti biuletenį, nes pirma diena net negalėjau išeiti iš tualeto ar pastovėti, šaltas prakaitas, pykinimas ir skausmas, kad net pabandžius atsistoti atrodo kažkas su peiliu bado.