Toks sprendimas priimtas, antrajai pagal dydį pasaulio ekonomikai susiduriant su įvairiais sunkumais, tokiais, kaip užsitęsusi krizė nekilnojamojo turto sektoriuje, vangus vartojimas vidaus rinkoje ir mažėjanti užsienio paklausa.
„Sausio 24 d. kalbėdamas per Valstybės tarybos informacinio biuro spaudos konferenciją, Kinijos liaudies banko valdytojas Panas Gongshengas pasakė, kad rezervo normatyvas (RN) vasario 5 d. bus mažinamas 0,5 proc.“, – pranešė valstybinis transliuotojas „CCTV“.
Dėl šio sprendimo „rinkos likvidumas padidės vienu trilijonu juanių (140 mlrd. JAV dolerių)“, – pridūrė jis.
Paskutinį kartą RN Kinijoje buvo sumažintas rugsėjį – tuomet jo dydis sumažėjo 0,25 procentinio punkto iki 7,4 proc.
Naujausias sprendimas yra „dar vienas žingsnis teisinga kryptimi, tačiau vien pinigų politikos nepakanka ekonomikos augimui paskatinti“, – naujienų agentūrai AFP sakė bendrovės „Pinpoint Asset Management“ valdybos pirmininkas ir vyriausiasis ekonomistas Zhiwejus Zhangas.
„Svarbiau ir veiksmingiau būtų priimti iniciatyvesnę į vartojimą orientuotą finansinę poziciją“, – paaiškino Zh. Zhangas.
„Finansus svarbu ne investuoti, o nukreipti į vartojimą, nes Kinijai gresia defliacija.“
Centrinio banko valdytojas trečiadienį taip pat pasakė, kad netrukus bus paskelbta apie daugiau priemonių, kuriomis bus siekiama paremti vargstantį šalies nekilnojamojo turto sektorių.
Pernai Kinijoje užfiksuotas vienas iš prasčiausių metinių augimo rodiklių nuo pat 1990 m. Dėl to subliuško viltys, kad, 2022 m. panaikinus drakoniškus COVID-19 pandemijos metu įvestus apribojimus, prasidės spartus ekonomikos pagyvėjimas.
2023 m. šalies bendrasis vidaus produktas išaugo 5,2 proc. ir pasiekė 126 trilijonus juanių (17,8 trilijono JAV dolerių), praėjusią savaitę pranešė nacionalinės statistikos agentūros.
Tai buvo geresnis rodiklis, lyginant su 2022 m., kai BVP augimas sudarė tris procentus, tačiau, neskaitant pandemijos metų, tai visgi buvo prasčiausias rezultatas nuo pat 1990 m.
Pasibaigus pandemijai, Kinijos ekonomika ėmė sparčiai augti, tačiau vos po kelių mėnesių augimas liovėsi, kai dėl mažo namų ūkio ir įmonių pasitikėjimo sumažėjo ir vartojimo rodikliai.