P.Narkevičius tikina, kad Savivaldybė palaiko smulkiuosius verslininkus ir savo poziciją išdėstė Ūkio ministerijai.
„Lidl“ užmačioms statyti didžiulį prekybos centrą minėtoje vietoje nepritaria ir Panevėžio, prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPPAR), Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA), Verslininkų asociacija.
Tačiau vokiečių prekybos centro atstovai nesnaudžia. Nusižiūrėtoje teritorijoje jie mėgina iš gyventojų supirkti sklypus, kad galėtų statyti norimo dydžio objektą.
Bendrovės „Lidl“ plėtros skyriaus vadovas Aivaras Docius žiniasklaidai yra pareiškęs, jog specialųjį planą keisti reikia jau vien dėl to, kad Panevėžio miesto centro pakraštyje atsirastų naujas, šiuolaikiškas statinys, būtų sukurta naujų darbų vietų. „Lidl“ žada investuoti ir į miesto infrastruktūrą.
Vokiečiai lygesni už lietuvius
Prekybos centro „Panevėžio bičiulis“ savininkas, PPPAR viceprezidentas Jonas Gvazdauskas piktinosi, kad Panevėžio savivaldybė iš karto aiškiai nepasako „ne“ vokiečių siekiams gauti išskirtines verslo sąlygas, o Ūkio ministerija juos proteguoja.
„Kodėl mes, smulkieji verslininkai, privalėjome laikytis miesto Savivaldybės patvirtino didelių prekybos objektų išdėstymo plano, o „Lidl“ šios taisyklės negalioja?“– retoriškai klausė jis.
Tokiu būdu esą sukuriamos nesąžiningos konkurencijos sąlygos, dėl to daugelis smulkiųjų ir vidutinių verslo atstovų gali bankrutuoti.
J.Gvazdausko teigimu, 30 naujų darbo vietų, kurias sako sukursiąs „Lidl“, yra niekis, palyginti su tais nuostoliais, kuriuos patirs smulkusis verslas, o kartu ir panevėžiečiai.
„Pavyzdžiui, pas mane dirba 70 žmonių. Jeigu vokiečiai mane „suvalgys“, būsiu priverstas tiek darbuotojų atleisti. Toks pat likimas laukia ir kitų smulkiųjų Panevėžio prekybininkų“, – kalbėjo prekybos centro savininkas.
Inga Smalskienė