„Spalio mėnesį „Iki“ pradėjo iniciatyvą „Kerpame kainas“, kurios pagrindinis tikslas – taupyti pirkėjų pinigus ir laiką. Analitikai seka daugiau negu 100 pasirinktų pigiausių produktų – 90 maisto ir 20 ne maisto prekių – reguliarias kainas didžiausiuose prekybos tinkluose ir kiekvieną darbo dieną teikia informaciją. Atsižvelgdami į gautus duomenis, pigiausių produktų reguliarias kainas kerpame taip, kad analogiškų produktų kainos pas mus būtų tokios pačios ar mažesnės nei kitur. Su šia duomenų analize pagrįsta inovacija mes galime dar efektyviau rūpintis, kad mūsų klientai visada matytų pačias konkurencingiausias kainas“, – teigia Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
V. Budrienė pastebi, kad prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse per spalį pradėjus naują iniciatyvą mažėjo duonos, kruopų, sūrio, aliejaus, silkės, mėsos ir dešros prekių kategorijų pigiausių produktų kainos.
Prekybos tinklo „Iki“ rinkodaros vadovas Andrejs Dudko pateikia daugiau pavyzdžių, nurodydamas, kad spalį pigiausia silpnai sūdyta silkių filė su aliejumi „Iki“ kainavo vos 0,83 euro už 220 g, šviežių viščiukų broilerių ketvirčių kilogramas – 2,25 euro, o litras pigiausio saulėgrąžų aliejaus „Iki“ tekainavo 1,37 euro.
„Iki“ parduotuvėse raikyto batono (300 g) galima nusipirkti vos už 0,34 euro, tamsios duonos (700 g) – 0,89 euro. Pigiausių riešutų ir džiovintų vaisių produktų kategorijos „Iki“ kainos svyruoja nuo 1,15 euro už pakelį džiovintų slyvų (200 g) iki 2,35 euro už džiovintus mažus abrikosus (200 g). Tuo tarpu kruopų kainos prasideda vos nuo 0,42 euro – tiek kainuoja 500 g perlinių kruopų pakuotė.
Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė atkreipia dėmesį, kad į nepriklausomų ekspertų analizę yra įtraukta apie 90 pigiausių maisto produktų ir kone dvi dešimtys – ne maisto prekių. „Itin platus iniciatyvoje dalyvaujančių prekių sąrašas mums leidžia veiksmingai patenkinti įvairius skirtingų pirkėjų poreikius. Kerpame tiek kasdienio vartojimo produktų tokių kaip duona, kruopos, mėsa, sausainiai, kava ir arbata, ir net prieskonių, taip pat – gyvūnų prekių ir buitinės chemijos kainas. Svarbu paminėti, kad siekdami visiško skaidrumo lyginame tik reguliarias kainas su reguliariomis kainomis, tai reiškia, kad lyginamos kainos galioja visą laiką ir atliekami tyrimai metu nėra iškraipomi į juos įterpiant akcijų kainas“, – sako V. Budrienė.
Ji yra įsitikinusi, kad „Kerpame kainas“ sprendimas supaprastina apsipirkimo procesą, nes pirkėjams nereikia gaišti laiko ir dėti pastangų lyginant reguliarias prekių kainas keliose skirtingose parduotuvėse. Kainos tikrinamos nuolat, ne vieną kartą per mėnesį, nuo pirmadienio iki penktadienio, kasdien iki 13.00 val. Informacija, kuriose parduotuvėse ir kada paskutinį kartą tai buvo padaryta, yra nuolat atnaujinama interneto svetainėje. Joje taip pat galima rasti daugiau informacijos ir visą iniciatyvoje dalyvaujančių prekių kategorijų sąrašą – iki.lt/kerpame-kainas.