• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik prie kiekvieno daugiabučio stovi šiukšlių konteineriai. Tačiau, nepaisant to, dalis gyventojų savo šiukšles meta ne į konteinerius, bet palieka šalia jų. Žmonės teisinasi, kad jų šiukšlės netelpa. Tačiau savivaldybė įspėja, kad palikus šiukšles šalia konteinerio gali tekt susimokėti 600 eurų baudą.

Beveik prie kiekvieno daugiabučio stovi šiukšlių konteineriai. Tačiau, nepaisant to, dalis gyventojų savo šiukšles meta ne į konteinerius, bet palieka šalia jų. Žmonės teisinasi, kad jų šiukšlės netelpa. Tačiau savivaldybė įspėja, kad palikus šiukšles šalia konteinerio gali tekt susimokėti 600 eurų baudą.

REKLAMA

Socialiniame tinkle įvairių Vilniaus mikrorajonų gyventojai piktinasi šiukšlintojais. Dažnai žmonės bando patys pamokyti šiukšles šalia konteinerių paliekančius gyventojus. Kelia paliktų šiukšlių nuotraukas į socialinius tinklus.

Dažniausiai žmonės, išpakavę įvairias siuntas, dėžių nesivargina įmesti į konteinerį, jas palieka šalia. Taigi, ant dėžių lieka šiukšlintojų vardai ir pavardės. Todėl jie ir būna viešai gėdijami.

Anot gyventojų, tai vienintelis būdas, kad žmonės atsitokėtų ir pradėtų naudotis šiukšlių konteineriais.

Pavyzdžiui, Šeškinėje šalia konteinerio pamatęs paliktą dėžę gyventojas piktinosi žmonių abejingumu.

REKLAMA
REKLAMA

„Juk konteineris – pustuštis, bet žmogus patingėjo sukarpyti ar suplėšyti dėžes. Jos tikrai tilptų į konteinerį, tačiau žmogus net nesistengė jų ten įmesti“, – piktinosi gyventojas.

REKLAMA

Tačiau ne visus piktino šalia konteinerio paliktos šiukšlės.

„Jeigu konteineriai – pilni, normalu, kad žmogus šiukšles palieka šalia jo, juk nesineš atgal į namus“, – rašė vyras.

Kiti piktinosi, kad turi patys draskyti, karpyti dėžes.

„Juk kas išveža šiukšles, tegu jas ir sutvarko, kodėl patys gyventojai turi tai daryti. Ne mūsų darbas draskyti dėžes ir jas grūsti į konteinerius“, – rašė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik dauguma tikino, kad tvarka ir švara yra kiekvieno gyventojo reikalas.

„Visi norime gyventi gražioje aplinkoje, tai dėl to reikia pasistengti. Niekas už mus nesukurs gražios aplinkos. Tikrai niekam rankos nenukris, jeigu šiukšles įmes į konteinerį, o ne padės šalia.

Be to, būtina fotografuoti įvairias dėžes, ant kurių yra savininko vardas ir pavardė bei adresas. Galbūt žmonės susimąstys, kai patys pamatys savo šiukšles ir bus sugėdinti viešai“, – rašė vilnietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palikti šiukšles šalia konteinerių – draudžiama

Vilniaus miesto savivaldybė komentavo, kad palikti atliekas šalia konteinerių yra draudžiama visais atvejais, net jei konteineriai yra perpildyti.

„Gyventojams privalu šalinant atliekas pasirūpinti, kad jos užimtų kuo mažiau vietos – taigi, pavyzdžiui, kartoninių pakuočių ir dėžių atveju jas reikėtų sulankstyti ar susmulkinti. Jei dėl atliekų dydžio ar kiekio jų neįmanoma sutalpinti į konteinerį, gyventojai turėtų naudotis didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėmis. Jose pakuočių atliekos priimamos nemokamai“, – patarė savivaldybė.

REKLAMA

Anot jos, jei konteineriai yra perpildyti arba jei prie konteinerių yra paliekamos atliekos, apie tai reikėtų pranešti Vilniaus atliekų sistemos administratoriui (VASA).

„Atsižvelgiant į gyventojų pranešimus ir situaciją konteinerių aikštelėse, gali būti koreguojamas konteinerių aptarnavimo dažnis, konteinerių skaičius, konteineriai keičiami talpesniais. VASA taip pat prižiūri, kaip konteinerius aptarnaujančios bendrovės laikosi įsipareigojimų ir numatytų aptarnavimo grafikų.

REKLAMA

Gyventojai turi būti suinteresuoti, kad jų gyvenamoji aplinka nebūtų užteršta šiukšlėmis. Tuo metu savivaldybė siekia užtikrinti, kad konteinerių aptarnavimas būtų pakankamas ir savalaikis, kad perpildymo atvejų nepasitaikytų. Už prie konteinerių paliktas atliekas gyventojai gali būti baudžiami baudomis iki 140 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – iki 600 eurų“, – įspėjo savivaldybė.

Pažeidėjus filmuoja

VASA tv3.lt portalui nurodė, kad Vilniuje šiuo metu yra įrengtos 69 kameros, 53 iš jų – su garsiakalbiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atstovų aiškinimu, jos buvo įrengtos problematiškiausiose sostinės bendro naudojimo konteinerių aikštelėse, kur yra daugiausiai paliekama atliekų prie konteinerių, automobiliais yra užstatomas privažiavimas prie aikštelės.

„Kameros mums leidžia greitai ir patogiai užfiksuoti atliekų sąvartas, persipildžiusius konteinerius ir dinamiškai reaguoti į susidariusią situaciją konteinerių aikštelėje, fiksuoti pažeidėjus, automobiliais užstatytus konteinerius.

REKLAMA

Greičiau sutvarkyti prie konteinerių neleistinai paliktas atliekas, sklandžiai bendradarbiauti su atliekų vežėjais, stebėti jų darbo kokybę ir užtikrinti nenutrūkstančią atliekų išvežimo paslaugą gyventojams“, – vardijo VASA.

Jos atstovai patikino, kad administratorius gerbia ir saugo asmens duomenis, klientų privatumą, todėl sąžiningai ir teisėtai tvarko bei prižiūri surinktus duomenis:

REKLAMA

„Vaizdo įrašus saugome pas save ne ilgiau kaip vieną mėnesį.“

Vis tik užfiksuotus pažeidimus VASA perduoda Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui, kurie ir skiria baudas vilniečiams.

Pašnekovai atskleidė, kad per 2023 metus kameromis užfiksavo apie 1700 pažeidėjų.

Be viso to, VASA ne tik fiksuoja, bet ir viešina atliekų tvarkymo pažeidimus.

VASA socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje galima rasti daugybę netvarkingiausių Vilniaus konteinerių aikštelių nuotraukų su datomis ir adresais.

tv3.lt

Tik lietuviskas debilas gali sugalvoti popieriaus konteinerio dangtyje padaryti skylę, per kurią vos telpa žurnalas. Ir paskui inkščia, kad zmones krauna šalia konteinerio...
Biski nepagaunu kampo. Tie dirbtantys siuksliu versle juk gauna pinigus is mokesciu moketoju, kodel jie nenori patys padirbeti rusiuodami ? ar jie nori gauti algas spjaudydami i lubas?
O VASA kas baus uz tai, kad nesugeba laiku šiukšles išvežti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų