Į pagalbos linijas, konsultuojančias nuo azartinių žaidimų priklausomus lošėjus, Anglijoje jau kreipėsi daugiau kaip 50,000 žmonių.
Praėjusiais metais žmonių, priklausomų nuo azartinių žaidimų ir dėl to besikreipiančių pagalbos, skaičius išaugo 20 procentų. Tokius duomenis pateikia labdaros organizacija, teikianti pagalbą ir paramą impulsyviems lošėjams.
Labdaros organizacija ,,GamCare“, dalinai finansuojama pačios lažybų ir azartinių žaidimų pramonės, jau sulaukė daugiau kaip 50,000 skambučių ir elektroninių laiškų, prašančių patarimo ar pagalbos.
Daugiausia skambina vyrai, kai kurie jų jau galvoja apie savižudybę. Paramos ar pagalbos kasdien į labdaros organizaciją kreipiasi apie 100 žmonių.
,,Mūsų konsultantai ir patarėjai dar niekada neturėjo tiek darbo, - sako organizacijos vadovas Endis Maklelanas (Andy McLellan). - Vis daugiau žmonių sužino, kad mes konsultuojame nuo lošimų priklausančius žmones, todėl ir daugėja darbų. Nemaža dalis yra išties beviltiškoje padėtyje, jie net galvoja ir apie savižudybę.“
Anot E. Maklelano, kol kas yra matoma tik problemos ledkalnio viršūnė. Lažybų ir lošimų komisijos atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad tik mažiau nei vienas procentas nuo azartinių žaidimų priklausančių žmonių kreipiasi pagalbos.
Tos pačios komisijos 2007 metais atlikta lažybų prevencijos apklausa atskleidė, kad 68 procentai Didžiosios Britanijos populiacijos yra žaidę azartinius žaidimus nors kartą metuose. Vis dėlto ši problema šalyje dar nesiekia Honkongo ar JAV lygio, nors jau ir lenkia Norvegiją, Kanadą bei Naująją Zelandiją.