Antradienį pasaulinėje valiutų rinkoje JAV doleris brango euro, svaro bei jenos atžvilgiu, tačiau susilpnėjo prieš Naujosios Zelandijos, Kanados ir Australijos dolerius. Su žaliavomis siejamos valiutos brango, nes rinkoje kiek padidėjo „apetitas“ rizikai. Europos valiutoms tai nepadeda, nes investuotojus labiau veikia prastos naujienos iš Graikijos.
Padidėjusią rizikingesnių aktyvų paklausą finansų rinkoje atspindi pakilę akcijų rinkos indeksai. Europos indeksai prekybą baigė ties 17 mėnesių aukštumomis, JAV indeksai Dow Jones ir S&P 5800 kilo atitinkamai 0.95% ir 0.72%.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas nusileido 0.40% iki 1.3500 lygio, o šiandien Azijos prekyboje pratęsė kritimą link 1.3400 lygio. Tai jau šešta prekybos sesija paeiliui, kuomet euras pinga JAV dolerio atžvilgiu. Prancūzija preliminariai prisidėjo prie Vokietijos siūlymo Graikijai pasinaudoti Tarptautinio valiutų fondo (TVF) lėšomis, nors iš pradžių Nicolas Sarkozy buvo vienas pirmųjų Graikijos gelbėtojų. Jo kalbėjimo toną ir kryptį galėjo pakoreguoti pirmadienį pasibaigę rinkimai, kuriuose jo partija buvo sutriuškinta. Tačiau TVF įsikišimui toliau nepritaria Europos centrinis bankas. Šiandien Vokietija skelbia IFO verslo pasitikėjimo indeksą, iš euro zonos bus sulaukta verslo aktyvumo indeksų bei naujų pramonės užsakymų.
JAV vakar paskelbė antrinės namų pardavimo rinkos duomenis. Jau pastatytų namų buvo parduota 5.02 mln. – daugiau nei prognozuota (5.01 vnt.), tačiau pradavimai mažėjo jau trečią mėnesį paeiliui. Namų pardavimus vis dar stabdo sunkios kreditavimo sąlygos, tačiau padėtis yra ženkliai geresnė nei krizės piko metu. Šiandien JAV skelbia ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenis.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas antradienį smuktelėjo 0.33% iki 1.5047 lygio. Paskelbti infliacijos duomenys labai nepradžiugino rinkos dalyvių. Grynoji metinė infliacija sumažėjo nuo 3.5% iki 3%. Nors infliacija yra aukščiau Anglijos centrinio banko toleruojamo lygio, tačiau jos sumažėjimas bankui nedaro spaudimo griežtinti monetarinę politiką, kas D.Britanijos ekonomikai šiuo metu ko gero būtų pražūtinga. Ekonomika atsigauna, tačiau dar ne taip tvirtai ir užtikrintai, kaip norėtųsi. Šiandien D. Britanija skelbia metinio biudžeto duomenis, kurie gali turėti labai stiprios įtakos svarui ir su juo sudarytoms valiutų poroms.
JAV dolerio ir Japonijos jenos vakar pakilo 0.27% iki 90.38 lygio, o šiandien ryte pratęsė kelionę iki 90.57. Kursas atgavo per užvakarykštį kritimą prarastas pozicijas. Vienas svarbesnių Japonijos bankų padidino indėlių limitą dvigubai – nuo 10 iki 20 mln. jenų. Japonijos gyventojus padidėję limitai ir palūkanos už indėlius gali paskatinti sumažinti grynųjų pinigų masę, o tai teigiamai paveiktų JAV obligacijų rinką, nes bankui papildomus pinigus tektų kažkur investuoti. Šiandien ryte paskelbtas Japonijos prekybos balansas sudarė 0.47 trln. ir buvo didesnis nei lauktas (0.41 trln.), tačiau mažesnis nei mėnesį prieš tai (0.65 trln.).