Palyginti su rugsėjo mėnesiu, gyventojai blogiau vertino šalies ekonominės padėties ir savo finansines perspektyvas, tačiau mažiau jų prognozavo bedarbių skaičiaus augimą. Taip pat padaugėjo gyventojų, besitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius metus, praneša Statistikos departamentas.
Vertindami savo finansinę padėtį, daugiau kaip pusė (56 proc.) Lietuvos gyventojų teigė, kad ji per praėjusius metus pablogėjo, 37 proc. teigė, kad nepakito,7 procentai – kad pagerėjo.
Didžioji dauguma šalies gyventojų (70 proc.) vertindami šalies ekonominę padėtį teigė, kad ji per praėjusius metus pablogėjo ir tik 6 procentai – kad pagerėjo.
Spalio mėnesį 57 procentai apklaustųjų prognozavo tolesnį bedarbių skaičiaus augimą, iš jų 15 procentų – reikšmingą bedarbių skaičiaus padidėjimą, 14 procentų gyventojų tikėjosi bedarbių skaičiaus mažėjimo.
Savo galimybes bent kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn. gyventojai vertino optimistiškiau nei rugsėjo mėn., bet taip pat kaip ir rugpjūčio mėn.
Per metus, palyginti su 2009 m. spalio mėn., ypač pasikeitė gyventojų nuomonė apie tikėtiną bedarbių skaičiaus augimą. Per metus gyventojų, prognozuojančių bedarbių skaičiaus didėjimą, dalis sumažėjo nuo 89 iki 57 procentų, tačiau padaugėjo gyventojų, manančių, kad bedarbių skaičius išliks nepakitęs. Prognozuojančiųjų bedarbių skaičiaus mažėjimą padaugėjo nuo 3 iki 14 procentų. Gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą, per metus sumažėjo nuo 62 iki 38.