• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pajamų dydį, kuris leistų gyventi oriai, kiekvienas įsivaizduoja skirtingai, nes žmonių poreikiai, noriai ir įpročiai skiriasi.

Pajamų dydį, kuris leistų gyventi oriai, kiekvienas įsivaizduoja skirtingai, nes žmonių poreikiai, noriai ir įpročiai skiriasi.

REKLAMA

Ir ne visi ekonomistai ryžtasi įvardinti, kokios sumos pinigų lietuviams užtektų pragyventi. Anot jų, vieniems ir 10 tūkst. eurų negana, kitai šeimai užtektų ir 3 tūkst. per mėnesį.

Patys gyventojai apie oras pajamas diskutavo socialiniame tinkle ir bandė suskaičiuoti, kiek pinigų jiems užtektų pragyvenimui Vilniuje.

Iš užsienio į Lietuva grįžusi šeima komentatorių teiravosi, ar 2,6 tūkst. eurų sumos jiems užtektų.

„Esame trijų asmenų šeima, turime mažą vaiką, neseniai grįžome iš užsienio. Paskolų neturime esame taupūs. Mūsų su vyru pajamos per mėnesį siekia 2,6 tūkst. eurų. Kaip manote, ar tiek užteks, gyvenant Vilniuje“, – teiravosi moteris.

Komentatoriai pasidalijo į dvi grupes. Vieni tikino, kad šios sumos Vilniuje užteks tik norint egzistuoti, bet ne gyventi.

„Reikėtų uždirbti 5–10 tūkst. eurų per mėnesį. Tik tada normaliai gyvensite, užteks pinigų būtinosioms išlaidoms, pramogos, taupymui“, – rašė žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Viena moteris tikino, kad kartu su vyru per mėnesį uždirba 10 tūkst. eurų.

„Šios sumos mums užtenka, ypač turint omenyje, kad dar turime būsto ir automobilio paskolas“, – rašė ji.

REKLAMA

Pragyvenimui užteks ir 1 tūkst. eurų

Vis dėlto kiti komentatoriai uždarbio kartelę šiek tiek nuleido. Jų manymu, vienam asmeniui į rankas reikėtų gauti bent 1,5 eurų per mėnesį.

„Kitu atveju neverta niekur eiti iš namų, nes pinigų jau mėnesio viduryje nebeturėsite. Dabar viskas pabrangę, ypač pramogos. Todėl kaip ir sakiau, jeigu niekur neisite iš namų gal ir pragyvensite“, – tikino komentatorius.

Kiti žmonės atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje ne visi uždirba po 5 tūkst. per mėnesį, bet vis tiek pragyvena.

REKLAMA
REKLAMA

„2,6 tūkst. eurų suma tikrai nemaža. Jūsų vietoje per mėnesį dar 1 tūkst. eurų atsidėčiau taupymui, nes tikrai įmanoma pragyventi ir iš mažesnės sumos, ypač jeigu maistą gaminsite namuose ir rečiau pramogausite mieste“, – patarė moteris.

Kita komentatorė irgi tikino, kad viskas priklauso nuo požiūrio ir poreikių.

„Vieni žmonės valgo namuose, kiti – restoranuose. Vieni kiekvieną savaitgalį leidžia mieste, kiti – ilsisi namuose. Taigi, tikrai įmanoma pragyventi ir iš 1 tūkst. eurų“, – tikino ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtinosios išlaidos siekia 817 eurų

Valstybės duomenų tarnybos duomenimis šiuo metu vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių siekia 2161 eurą. Į rankas tai būtų maždaug 1333 eurai.

Tuo metu „Swedbank“ atliktas tyrimas parodė, kad keturių asmenų šeimos disponuojamos pajamos Vilniuje siekia vidutiniškai 3126 eurus. Vienam asmeniui išeina 781,5 euro.

Vilniuje per pastaruosius trejus metus vidutinį atlyginimą gaunančios šeimos su dviem vaikais darbo užmokestis „į rankas“ padidėjo 42 proc.“ – skaičiavo „Swedbank“ Finansinės edukacijos srities vadovė Justina Bagdanavičiūtė.

REKLAMA

Atliktas tyrimas parodė, kad būtinųjų išlaidų, skirtų maistui, būstui ir transportui suma Vilniuje siekia 817 eurų per mėnesį ir sudaro 26 proc. nuo vieno namų ūkio pajamų.

„Didžiausią būtinųjų išlaidų dalį sudaro maistui skirtos lėšos. Vilniaus gyventojai per mėnesį maistui vidutiniškai išleidžia 544 eurus – 23 proc. daugiau nei 2021 m. Tuo metu būsto išlaikymo kaštai atsieina 209 eurus per mėnesį.

O darant prielaidą, kad šeima keliauja tik viešuoju transportu, Vilniuje keturių asmenų šeima tam išleidžia 64 eurus“, – gyventojų išlaidas skaičiavo J. Bagdanavičiūtė.

REKLAMA

Pinigų trūksta ne tik lietuviams

„Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas sakė, kad apetitas kyla bevalgant. Todėl anot jo, sunku nustatyti sumą, kurios gyventojams užtektų pragyvenimui.

„Vis tik dažnai atkreipiamas dėmesys į kelis rodiklius. Vienas jų – absoliutaus skurdo rizikos rodiklis, žemiau šios ribos esantys žmonės negali patenkinti savo būtiniausių poreikių. Per pastarąjį dešimtmetį šis rodiklis priartėjo prie ES vidurkio. Didžioji dauguma lietuvių šiuo metu geba patenkinti būtinuosius poreikius“, – komentavo ekonomistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, anot jo, dažnai žmonių norai nesutampa su jų galimybėmis.

„Ir tai galioja ne tik lietuviams. Pavyzdžiui, Šveicarijoje, kur dabar vidutinis atlyginimas siekia daugiau nei 5 tūkst. eurų į rankas, labai populiaru skaičiuoti, ar iš šios sumos įmanoma pragyventi. Ir ten prieinama išvada, kad iš šios sumos pragyventi šeimai neįmanoma arba labai sunku tai padaryti.

Tuo metu JAV Silicio slėnyje dirbantys žmonės skaičiuoja, kad net 15 tūkst. alga jiems per maža. Ten gyventojai netgi skolinasi, kad pragyventų“, – pasakojo Ž. Mauricas.

REKLAMA

Anot jo, Lietuvoje irgi yra žmonių, kurie gauna solidžias pajamas, bet vis tiek nesuduria galo su galu.

„Gyventojai pasiduoda pagundoms. Pavyzdžiui, Vilniuje labai brangus yra būstas, ypač centrinėje, miesto dalyje. Jis tapo ne visiems įperkamas. Todėl vietoje būsto Vilniaus centre reikėtų apsvarstyti apie gyvenimą priemiestyje.

Dar vienas brangus pirkinys automobilis. Juk neužtenka jį tik įsigyti, dar reikia pagalvoti ir apie remonto, draudimo išlaidas. Šios paslaugos dabar labai pabrango“, – vardijo ekonomistas.

REKLAMA

Gyventojai išleidžia daugiau nei uždirba?

Anot Ž. Maurico, nėra tikslios sumos, kuri apibūdintų orias pajamas.

„Pavyzdžiui, pensininkas, turintis nuosavą būstą, be automobilio, kuris retai lankosi restoranuose puikiai gali pragyventi ir iš pensijos.

Tačiau, jeigu žmogus, net uždirbantis dideles pajamas neturi savo būsto, jį nuomojasi, turi įsigijęs automobilį, perka brangias keliones, valgo restoranuose, jis išleis labai daug pinigų“, – komentavo Ž. Mauricas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, išlaidos kapitalistinėje visuomenėje yra beribės.

„Yra ir Vilniuje žmonių, kurie per mėnesį išleidžia 5–10 tūkst. eurų. Jie išleidžia netgi daugiau, negu uždirba.

Todėl būtina planuoti savo išlaidas. Verta pagalvoti ar tikrai reikia brangaus automobilio, būsto miesto centre, kelionių, restoranų ir kitų pramogų“, – patarė ekonomistas.

Uždirbti reiktų tiek,kad nupirkus maisto,užsimokėjus komunalinius mokesčius,transporto išlaidos ir t.t. liktų kažkiek atsidėt taupymui.Jei nelieka taupymui,tai tu esi vergas ir dirbi tik tam ,kad pavalgytum ir permiegotum.Viskas paprasta.
Jus tik darbdaviams šitų skaičių nerodykite, nes pasipils infartai
Jie vargšai po kiekvieno MMA didinimo validoli kibirais laka
Rupšienė Magnolija
Rupšienė Magnolija
Kol nebus iš pamatų pertvarkyta Valstybės tarnyba, kurioje kai kam vien už tai, kad teikiasi ateiti tik į darbą, algos išpūstos iki padebesių, tol apie jokias orias ir garbias savo prakaitu kuriančių darbuotojų PV algas negali būti ir kalbos. Turiu mintyse SAM pavaldų Radiacinės saugos centrą, apie kurio veiklą Lietuvoje niekas nežino, bet RSC tinklapyje viešai publikuojamas darbo užmokestis verčia griebtis už galvos - jis kai kuriose pozicijose lenkia Seimo narių algas. Niekam neįdomu, o ką veikia beveik indentiška RSC įstaiga VATESI, kodėl jos iki šios nerestruturizuotos ir nesujungtos į vieną? O kiek tokių įstaigų įstaigėlių sočiai tarpsta tarpsta realiai ir sunkiai dirbančių Lietuvos žmonių sąskaita? Beje, tai parodė ir paskutinės žinios apie papildomus 2024 metų laidos abiturientų egzaminų vertinimo rezultatus, nejaugi pačioje Švietimo ministerijoje nėra specialistų, kurie be jokių agentūrų parengtų egzaminų užduotis ir patys įvertintų jų rezultatus? Ir dar niekaip nesuvokiu LEA energetikos agentūros vaidmens, nejaugi pačioje EM nėra specialistų, kurie atliktų šitos agentūros funkcijas ir taip galima vardinti iki begalybės...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų