OPEC+ spalio mėnesį susitarė iki šių metų pabaigos sumažinti gavybą 2 mln. barelių per parą.
Grupė tuo metu teigė, kad toks žingsnis – didžiausias sumažinimas nuo COVID-19 pandemijos įkarščio 2020 metais – buvo nulemtas „su rinka susijusių sumetimų“, tačiau JAV tokį sprendimą pasmerkė kaip nuolaidą Maskvai.
Naftos kainos smarkiai išaugo po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 metų vasarį.
Trečiadienį vaizdo ryšio priemonėmis surengtame posėdyje JMMC „dar kartą patvirtino įsipareigojimo“ vykdyti gamybos mažinimo strategiją tinkamumą.
Stebėsenos komitetas neturi sprendimų priėmimo galios, bet aptaria rinkos sąlygas ir teikia rekomendacijas, kurios vėliau oficialiai aptariamos ir priimamos OPEC narių ministrų susitikimuose.
Analitikai iš esmės prognozavo, kad status quo tęsis.
Finansų maklerio bendrovės OANDA analitikas Craigas Erlamas pažymėjo, jog „pasaulinės ekonomikos perspektyvų neapibrėžtumas taip pat gali aptemdyti jų paklausos prognozes“.
Po to, kai Kinija, didžiausia pasaulyje žalios naftos importuotoja, atsisakė „nulinio COVID“ politikos, investuotojai ėmė tikėtis naftos paklausos augimo.
Amerikietiškos WTI naftos kainos šiuo metu svyruoja apie 80 JAV dolerių už barelį, o „Brent“ – apie 85 JAV dolerius už barelį.
Šie skaičiai yra gerokai nutolę nuo kovą buvusių kainų, kai Rusijai įsiveržus į Ukrainą, nafta pabrango iki daugiau nei 130 JAV dolerių už barelį.
Kitas JMMC posėdis numatytas balandžio 3 dieną, teigiama grupės pranešime.
Tuo metu artimiausias kartelio ministrų susitikimas turėtų įvykti birželio 4-ąją.