- „Nors duomenų perdavimas mobiliaisiais tinklais stabiliai didėja, tolesnio augimo potencialas išlieka didžiulis, nes vis dar esame toli nuo Europos Sąjungoje įprastų duomenų naudojimo apimčių. Atsirandant kokybiškoms turinio paslaugoms, duomenų perdavimo augimas įgaus dar didesnį pagreitį, todėl 2013 metų pabaigoje ir per pirmąjį 2014 metų pusmetį ženkliai didinome investicijas į tinklo modernizaciją ir plėtrą“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Danas Strömbergas.
Projekto metu „Omnitel“ atnaujino visas esamas 2G ir 3G bazines stotis ir įrengė 686 naujas 3G stotis. Atnaujindama tinklą, 3G technologiją „Omnitel“ įdiegė ten, kur iki šiol veikė jau praeities technologija tampantis 2G ryšys. Atnaujintose „Omnitel“ 3G stotyse buvo įdiegta HSPA+ technologija, palaikanti net iki 42 Mbps interneto spartą. Šiuo metu „Omnitel“ 3G ryšiu gali naudotis 99,99 proc. šalies gyventojų.
Atnaujintas „Omnitel“ tinklas ne tik suteikia didesnę ryšio aprėptį ir signalo kokybę - jame sunaudojama iki 30 proc. mažiau elektros nei senajame tinkle, tai mažina tinklo eksploatavimo kaštus ir turi teigiamą poveikį aplinkai.
- „Tinklo kokybė ypač išryškėja vertinat ryšio stiprumą, kurį mūsų klientai gauna pastatuose. „Omnitel“ 3G ryšys pastatų viduje, leidžiantis klientams kokybiškai perduoti duomenis ir jungtis prie interneto, šiuo metu dengia dvigubai didesnę teritoriją nei kiti tinklai, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos atlikti skaičiavimai, o mūsų 4G ryšio pasiekiamumo tikimybė yra 6 kartus didesnė“, - sakė „Omnitel“ technologijų vadovas Mindaugas Varanauskas.
Tinklo atnaujinimas leido stipriai paspartinti 4G plėtrą: plečiant 3G ryšį, paraleliai „Omnitel“ tinkle buvo diegiama ir sparčiausia 4G LTE perdavimo technologija, leidžianti pasiekti iki 10 kartų didesnį duomenų perdavimo greitį nei 3G. „Omnitel“ tinkle veikia daugiau kaip 200 4G LTE stočių, o „Omnitel“ 4G ryšiu gali naudotis 50 proc. šalies gyventojų. Pasak M. Varanausko, „Omnitel“ 4G tinklą plės ir toliau, tiek 1800 MHZ, tiek 800 MHz dažnių juostose.
Tinklo modernizaciją „Omnitel“ pradėjo 2011 m. gegužę. Pirmiausia buvo modernizuotos 2G ir 3G stotys didžiuosiuose miestuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o pastaraisiais metais tinklo atnaujinimas ir stipri 4G plėtra vyko visoje Lietuvoje. Nuo 2011 metų į tinklo atnaujinimą ir 4G plėtrą buvo investuota daugiau kaip 160 mln. litų.
---------
Modernizavimą atliko ir kitos telekomunikacijų bendrovės.
Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ šių metų gegužės pradžioje užbaigė viso mobiliojo ryšio tinklo modernizavimą – padidino ryšio kokybę ir tinklo aprėptį, sumažino eksploatavimo kaštus ir pasirengė naujų paslaugų diegimui. Tinklo atnaujinimas vyko nuo 2012 m. balandžio. Per tą laiką bendrovė investavo daugiau nei 77 mln. litų. „Tele2“ atnaujino 870 bazinių tinklo stočių ir įrengė 150 naujų. Didžiausi Lietuvos miestai buvo sujungti nauju 10 Gbps magistraliniu ryšio tinklu, atnaujinta klientų duomenų bazių valdymo įranga. Naujos „Tele2“ bazinės stotys išsiskiria technologiniu neutralumu. Priklausomai nuo klientų poreikių skirtingose vietovėse, jos gali būti naudojamos kaip 2G, 3G, 4G ir dar tik kuriamų ateities ryšio kartų stotys. Tai leis „Tele2“ ypač spartaus 4G (LTE) ryšio paslaugas pradėti teikti be didesnių investicijų ir už gerą kainą. Tinklo atnaujinimas labai padidino mobiliojo interneto prieinamumą šalyje. „Tele2“ 3G tinklo aprėptis per tą laiką pasiekė 90,9 proc. (-105 dBm).