Sostinės Kalėdų miestelyje – didelis karštų gėrimų pasirinkimas. Prekeiviai siūlo įvairių rūšių arbatos, kavos, karšo šokolado, karšto vyno ir net karšto sidro.
Karšto vyno (taip pat ir nealkoholinio) kainos prasideda nuo 4 eurų už puodelį. Didesnis puodelis kainuoja 6, kai kuriuose kioskeliuose – net 9 eurus.
Karštas sidras kainuoja 5 eurus, nealkoholinis variantas (dažniausiai tai obuolių sulčių gėrimas su pagardais) – 3 eurus.
Už karštą šokoladą teks sumokėti 3–3,5 euro, jei norėsite su zefyriukais ar plakta grietinėle – 4,5–6 eurus.
Kakava sostinės Kalėdų miestelyje kainuoja 3–4 eurus. Kavos kaina stipriai nesiskiria nuo parduodamų kavinių tinkluose – kainos varijuoja nuo 2,4 iki 4 eurų.
Pirkėjai taip pat gali rinktis iš įvairių rūšių arbatų. Paprasta arbata kainuos nuo 2 eurų, uogienių arbatų kainos prasideda nuo 3. Arbatos su pagardais (aviečių arbata su medumi, svarainių arbata su cinamonu ir kt.) atsieis 5 eurus. Tiesa, kai kurie pirkėjai žurnalistams teigė matę arbatos ir už 7 eurus.
Smaližių rojus
Kalėdinis miestelis – tikras rojus smaližiams. Čia galima rasti spurgyčių, bandelių, meduolių, žagarėlių, blynelių, keptų kaštainių ir kitų skanėstų.
Blyneliai su įvairiais pagardais kainuoja nuo 6 eurų.
Karšti vafliai kainuoja 3–4,5 euro, priklausomai nuo skonio ir pagardų. Burbulinis vaflis (pasirinktinai su šokoladu, karamele, sirupu, plakta grietinėle ir/ar pabarstukais) kainuoja 5 eurus.
Bene didžiausios pirkėjų eilės – prie spurgyčių. Vienas indelis kainuoja nuo 3,5 euro, už didesnius teks pakloti ir 8–9 eurus, o už kibirėlį spurgyčių keliems asmenims – net 18 eurų. Papildomi pagardai (karamelė, nutella, karštas, baltas šokoladas) kainuoja dar 3 eurus.
Churros (ispaniškos spurgos) kainuoja 5,50–7,50 euro, priklausomai nuo to, kokių pagardų prie jų norėsite.
Jei nevilioja nė vienas iš šių skanėstų, prekeiviai siūlo Kurtos pyragėlį – desertą, kilusį iš Transilvanijos (Rumunija) regiono. Už vieną tokį pyragėlį reikės mokėti 8 eurus. Norėdami ant jo šokolado ar obuolių tyrės, mokėsite dar 3 eurus.
Kalėdų miestelyje galima įsigyti ne tik gėrimų ar saldumynų. Pirkėjai viliojami mėsos gaminiais, dekoracijomis, dovanų idėjomis.
Kainos pirkėjų neatbaido
Prie pagrindinės sostinės eglutės nusidriekę stovi kalėdinio miestelio kioskeliai, o prie jų – nemažos eilės.
Prekeivė Karolina dalinasi įžvalgomis apie vyraujančias kainas: „Vynai – po penkis, šokoladai – po šešis [eurus]. Kaineles truputį pakėlėm, nes privertė PVM'as, truputį padidėjo.“
Gyventojai pastebi, kad kainos pakilusios, tačiau sako, kad per šventes pasilepinti galima:
„Nepasakyčiau, kad labai pigu už arbatos puodelį mokėti septynis eurus, bet šventės, žinai, renginys, tai aš suprantu.“
„Vieną kartą metuose tokia šventė, nu, ką čia skųstis... Ne ne ne, negalima.“
„24 eurus, nu, ką gi, kaip šventė, viskas normaliai. – Galima sau leist? – Galima, per šventes galima viską.“
Vilniaus Kalėdų miestelis veiks iki gruodžio 29 d. vakaro.
Vilniaus eglė – brangiausia
Brangiausia kalėdinė puošmena šiemet stovės Vilniuje, pigiausia – Klaipėdoje.
Beje, Vilniaus kalėdinė eglutė šiemet buvo brangesnė nei pernykštė – ji kainavo beveik 119 tūkstančių eurų. Sostinės savivaldybės teigimu, šiemet miesto eglė kainuos 118,7 tūkst. eurų (su PVM), kai pernai jos kaina siekė maždaug 30 tūkst. eurų mažiau – beveik 90 tūkst. eurų.
Tą pačią dieną eglę Laisvės aikštėje įžiebė ir Panevėžys. Šios miesto eglutės kaina siekia 42 tūkst. eurų su (PVM). Savivaldybė Eltai nurodė, kad Aukštaitijos sostinė statys karkasinę, iš natūralių eglišakių sukonstruotą 18 metrų eglę, papuoštą 3D rombo formos dekoracijomis ir 8 tūkst. lempučių.
Kaunas, vykstant rekonstrukcijai Rotušės aikštėje, natūralią miesto eglę perkėlė į Vienybės aikštę. 18 metrų aukščio žaliaskarę miestui padovanojo Šilainių gyventoja, medžio įrengimo ir papuošimo kaina siekia 80 tūkst. eurų (su PVM).
Šiemet mažiausiai lėšų išleista kalėdinei uostamiesčio eglei, jos kaina siekia kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų. Natūralią eglę uostamiesčiui devintus metus dovanoja gyventojai, šisyk ji atkeliaus iš šalia uostamiesčio esančio Jakų kaimo.
Todėl, nors pats medis nekainuoja, lėšos skiriamos jo mechanizmui. Anot savivadlybės atstovų, šis projektas tvarus – patobulinus konstrukciją, vietoje eglės su tuo pačiu mechanizmu galima sukurti besisukančią sceną“
Paskutiniai iš didžiųjų šalies miestų Kalėdų laukti pradeda Šiauliai, čia eglės įžiebimas vyks gruodžio 7 d. Prisikėlimo aikštėje. Miestas taip pat pasirinko natūralią eglę, tad apie 38 tūkst. eurų išleista eglės papuošimui ir kalėdinių dekoracijų, kurios bus naudojamos ir kitąmet, gamybai.
Anot Šiaulių savivaldybės, pernai lėšos dekoracijoms ir papuošimui siekė 20 tūkst. eurų.
„Kitais metais eglutę planuojama puošti su turimomis dekoracijomis nebeinvestuojant į įsigijimą“, – Eltai nurodė Šiaulių miesto savivaldybė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Pastaruosius du metus jau isigudrino prekeiviai ,kainų nerašo ,sugalvoja pažiureje į veidą. O kur gi tu žmogau rašysi tokį kosmosą ,žmones atbaidys iš tolo.
Trumpiau tariant šitai alia šventei pareina chana.
Gobšumas savo daro