• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurios socialinio draudimo išmokos yra susietos su vidutiniu darbo užmokesčiu šalyje. Tokių išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai perskaičiuojami kiekvieną ketvirtį.

Kai kurios socialinio draudimo išmokos yra susietos su vidutiniu darbo užmokesčiu šalyje. Tokių išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai perskaičiuojami kiekvieną ketvirtį.

REKLAMA

Ketvirtadienį naujienų portalą tv3.lt „Sodra“ informavo, kiek šios išmokos bus didinamos nuo spalio 1 d.

Išmokos susirgus ir negalint dirbti

Bene dažniausiai gyventojams išmokamos ligos išmokos. Jos priklauso tada, kai susirgęs žmogus tampa nedarbingu arba negali eiti į darbą dėl to, kad slaugo vaiką ar kitą šeimos narį.

Ligos išmoką už 2 pirmąsias ligos dienas moka darbdavys. Jos dydis yra 62,06–100 proc. gavėjo vidutinio darbo užmokesčio dydžio (privalu mokėti ne mažiau kaip 62,06 proc.).

Nuo 3 ligos dienos išmoką moka „Sodra“. Ji siekia 62,06 proc. gavėjo kompensuojamojo darbo užmokesčio.

O maksimalus kompensuojamasis užmokestis ligos išmokoms apskaičiuoti negali viršyti 2 šalies vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai kalbant, jeigu žmogus uždirba daugiau nei 2 VDU ir sumoka daugiau įmokų, jo išmokos bus vis tiek tokio paties dydžio kaip ir uždirbančio 2 VDU.

REKLAMA

Ligos išmoka, mokama „Sodros“, per mėnesį negali būti mažesnė negu 11,64 proc. šalies VDU, galiojusio už praeitą ketvirtį iki laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesio.

Nuo spalio minimali ligos išmoka didėja 4,46 euro – iki 231,38 euro per mėnesį arba 0,22 euro – iki 11,07 euro už vieną dieną.

Tuo metu maksimali ligos išmoka ūgtels 49,5 euro – iki 2467,23 euro per mėnesį arba 2,37 euro – iki 118,05 euro už vieną dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Ligos išmoka sergančiam šeimos nariui slaugyti arba vaikui prižiūrėti, mokama iš „Sodros“ ir yra lygi 65,94 proc. išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Maksimali ligos išmoka slaugant šeimos narį nuo spalio didėja 52,62 euro iki 2621,51 euro per mėnesį arba 2,52 euro iki 125,43 euro už vieną dieną.

Sužinoti, kokio dydžio ligos išmokos jums priklausytų susirgus, galima pasinaudojus „Sodros“ skaičiuokle.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išmokos auginant vaikus

Tėvystės išmoka sudaro 77,58 proc. gavėjo kompensuojamojo uždarbio. O maksimalus jis irgi negali būti didesnis už 2 VDU šalyje.

Taigi maksimali tėvystės išmoka nuo spalio 1 d. didėja 61,91 euro – iki 3084,27 euro per mėnesį arba 2,96 euro – iki 147,57 euro už vieną dieną.

Minimali tėvystės išmoka sudaro 8 bazinės socialinės išmokos dydžius ir nuo spalio toliau bus 392 eurai per mėnesį arba 18,76 euro už vieną dieną.

REKLAMA

Minimali vaiko priežiūros išmoka lieka tokia pati, kaip ir tėvystės išmoka.

Tačiau maksimalūs vaiko priežiūros išmokų dydžiai taip pat keičiasi nuo spalio 1 d.

Maksimali išmoka, pasirinkus išmoką gauti kol vaikui sueis 18 mėnesių, didėja 47,88 euro iki 2385,36 euro per mėnesį.

Maksimali išmoka, pasirinkus išmoką gauti kol vaikui sueis 24 mėnesiai, didėja 35,91 euro iki 1789,02 euro per mėnesį.

REKLAMA

Maksimali išmoka už neperleidžiamų 2 mėnesių laikotarpį didėja 62,19 euro iki 3100,97 euro per mėnesį.

Tiesa, nuo čia paminėtų išmokų skaičiuojamas ir gyventojų pajamų mokestis, dėl to, norint geriau įsivaizduoti, kiek pinigų galima gauti, verta pasinaudoti oficialiomis skaičiuoklėmis.

„Sodros“ duomenimis, rugpjūčio mėnesį ligos išmokas gavo beveik 53,9 tūkst. gyventojų, tėvystės išmokas – 1,6 tūkst. gyventojų, o vaiko priežiūros – 36,3 tūkst. gyventojų.

Nuo kada didins išmokas Neįgaliems žmonėms. Prekės ir paslaugos brango, o Neįgalieji nuėję iki parduotuvės gali sau leisti nusipirkti trečia rūšio maisto. Kurio kartais ne ėda net šuo. AČIŪ,AČIŪ gerbiamas prezidente ir Vyriausybe,kad taip rūpinatės neįgaliais žmonėmis.
Pensijos nedides. Taip kad konservu pensinykai komentatoriai, jus uz valdzios garbinima spyga gausite.
susirgo pensininkas,kokia išmoka bus??????????????????
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų