• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai jau planuoja vasaros atostogas. Anot jų, iš anksto nusipirkus bilietus ir užsisakius viešbutį galima sutaupyti nemažai pinigų. Tačiau noras sutaupyti gali atnešti ir nuostolių, jeigu oro linijos nuspręstų atšaukti arba pakeisti skrydžių datas.

Gyventojai jau planuoja vasaros atostogas. Anot jų, iš anksto nusipirkus bilietus ir užsisakius viešbutį galima sutaupyti nemažai pinigų. Tačiau noras sutaupyti gali atnešti ir nuostolių, jeigu oro linijos nuspręstų atšaukti arba pakeisti skrydžių datas.

REKLAMA

Tokioje situacijoje atsidūrė vilnietis Remigijus. Jis socialiniame tinkle skundėsi, kad buvo jau suplanavęs vasaros atostogas Italijoje, Romoje, tačiau planus teko keisti dėl atšaukto skrydžio.

„Dar sausio mėnesio pabaigoje nusipirkau bilietus ir užsakiau viešbutį. Deja, skrydžio datos buvo pakeistos. O viešbučio datų niekas nesutiko pakeisti, nes už jį jau buvau sumokėjęs.

Ar neturėtų oro linijos kompensuoti mano nuostolius dėl viešbučio, juk pats skrydžio datų keisti nenorėjau, jas pakeitė pati oro linijų bendrovė“, – skundėsi vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikino, kad atostogas planavo iš anksto, nes rado pigius bilietus ir gerą viešbutį už žemą kainą.

„Užsakant viešbutį buvo taikoma nuolaida, mokant iš karto. Todėl jį ir užsakiau“, – rašė vyras.

REKLAMA

Ne visada apsimoka iš anksto planuoti atostogas

Tačiau socialinio tinklo komentatoriai tikino, kad vyras pats kaltas dėl patirtų nuostolių.

„Niekada iš anksto neužsakinėjame viešbučių, o, jeigu tai ir darome, visada rezervuojame su galimybe atšaukti arba pakeisti datas. Tik taip galima išvengti nuostolių.

Argi jūs dar nepasimokėte, juk turėjome ir karantiną, kuomet daug skrydžių buvo atšaukta. Po to beveik visi kelionių organizatoriai pataria neskubėti užsisakyti nakvynės. Žinoma, perkant ir mokant iš karto siūlomos nuolaidos, o, jeigu pasirenkame galimybę viešbutį atšaukti, toks užsakymas bus brangesnis, bet jis apsaugos nuo netikėtumų“, – rašė komentatorė.

REKLAMA
REKLAMA

Kita moteris pažymėjo, kad oro linijos apmoka viešbutį, kuomet skrydis yra atidedamas ir žmogui tenka laukti parą ar kelias.

„O šiuo atveju jūs pats planavote savo atostogas ir, kaip matome, ne apie viską pagalvojote“, – tikino komentatorė.

Dar viena moteris siūlė kitą kartą kreiptis į kelionių agentūrą.

„Taip patirsite mažiau nuostolių, jeigu kelionė bus atšaukta, jie jums pasiūlys kitą variantą už tą pačią kainą. O patiems planuoti kelionę – visada rizikinga“, – patarė moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada ir kam kompensuoja atšauktus skrydžius?

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) komentavo, kad atšaukto arba ilgam (daugiau nei 3 valandoms) atidėto skrydžio atveju oro vežėjas privalo pasiūlyti vieną iš šių alternatyvų:

  • per 7 dienas nuo pretenzijos gavimo dienos grąžinti visą už bilietą sumokėtą sumą, už neįvykusios kelionės dalį / dalis sumokėtą sumą ir už jau įvykusią kelionės dalį / dalis sumokėtą sumą, jei, pagal keleivio numatytą kelionės planą, skrydis nebeteko prasmės;
  • pasiūlyti kaip galima greitesnį skrydį į pirmąją išvykimo vietą;
  • pasiūlyti kaip galima greitesnį nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis;
  • pakeisti skrydį panašiomis sąlygoms kitu keliautojui tinkamu laiku.

Jei skrydis atidėtas 2 ar daugiau valandų, keleiviui taip pat gali priklausyti nemokama pagalba: maistas bei gaivieji gėrimai, 2 skambučiai arba galimybė išsiųsti 2 elektroninius laiškus, apgyvendinimas viešbutyje, kai būtina pasilikti vieną ar daugiau naktų, arba, kai būtina pasilikti ilgiau, nei buvo numatyta, transportas iš oro uosto į apgyvendinimo vietą (viešbutį ar kitą) ir atgal.

REKLAMA

Kokia kompensacija priklauso?

Dažnai keleiviai klaidingai mano, kad, jei oro vežėjas pasiūlė kitą skrydį arba nakvynę, kompensacija jam jau nebepriklauso.

Tačiau kompensacija keleiviui priklauso nepriklausomai nuo to, ar jam buvo pasiūlytas alternatyvus skrydis ir / ar viešbutis. Kai nustatoma, kad keleivis turi teisė į kompensaciją, ši skaičiuojama pagal skrydžio atstumą:

  • iki 1500 km – 250 eurų;
  • daugiau nei 1500 km Europos Sąjungos viduje ir nuo 1500 iki 3500 km skrendant kitur – 400 eurų;
  • didesnio atstumo atveju – 600 eurų.

Kada kompensacija nepriklauso?

Anot VVTAT, kompensacija keleiviui nepriklauso, jei skrydis buvo atšauktas dėl ypatingų aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti (oro sąlygos, pavojus saugumui ir pan.) ir aviakompanija gali tai įrodyti.

REKLAMA

Taip pat keleivis netenka teisės į kompensaciją, jeigu:

  • apie atšaukimą buvo pranešta mažiausiai prieš 2 savaites iki tvarkaraštyje numatyto išvykimo laiko;
  • apie atšaukimą pranešta ne daugiau kaip prieš 2 savaites ir ne mažiau kaip prieš 7 dienas iki tvarkaraštyje numatyto išvykimo laiko ir pasiūlyta keliauti kitu maršrutu, išvykstant ne daugiau kaip 2 valandomis anksčiau už numatytą išvykimo laiką ir atvykti mažiau kaip 4 valandomis vėliau už tvarkaraštyje numatytą atvykimo laiką;
  • apie atšaukimą pranešta mažiau kaip prieš 7 dienas iki tvarkaraštyje numatyto išvykimo laiko ir pasiūlyta keliauti kitu maršrutu, išvykstant ne daugiau kaip 1 valandą anksčiau už numatytą išvykimo laiką ir atvykti mažiau kaip 2 valandomis vėliau už tvarkaraštyje numatytą atvykimo laiką.

Atostogoms taupyti pradeda jau dabar

Atostogos gali tapti tikru iššūkiu šeimos piniginei, todėl joms taupyti verta pradėti iš anksto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei atostogoms kaupsite periodiškai, galėsite jas sau leisti brangesnes, ilgesnes, geriau pailsėsite ir lengviau sugrįšite į finansinį stabilumą po jų“, – patarė SEB banko asmeninių finansų ekspertė Sigita Strockytė-Varnė.

Ji pabrėžė, kad visų pirma atostogos turi atitikti finansines galimybes.

„Reikėtų įsivertinti, kokias atostogas galite sau leisti ir kiek pinigų paprastai joms išleidžiate. Tai nėra sudėtinga apskaičiuoti prisiminus kelerių pastarųjų metų atostogas ir jų metu patirtas išlaidas.

REKLAMA

Tuomet tampa aišku, kokią sumą būsimoms atostogoms reikia sutaupyti iš anksto, nuspręsti, kiek laiko taupysite ir kiek šiam tikslui reikėtų atsidėti pinigų kas mėnesį“, – komentavo ekspertė.

Anot S. Strockytės-Varnės, planuojant keliones iš anksto galima ne tik sutaupyti, bet ir lengviau susiplanuoti reikalingą biudžetą.

„Įsigijus kelionę iš anksto, pavyzdžiui, prieš pusmetį, bus paprasčiau įsivertinti, kiek kainuos apgyvendinimas ir maistas. Tuomet turėsite aiškią sumą, kiek per ateinančius šešis mėnesius turite sukaupti, kad atostogos būtų be finansinio streso“, – patarė finansų ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų