Tačiau per tiek laiko viskas gerokai pasikeitė, o Lietuvos, Latvijos ir Estijos pensininkai gyvena kur kas geriau nei rusai, kurių pensijos dabar yra triskart mažesnės.
Pensijos Baltijos šalyse
Ir jeigu ekonomistai džiūgauja, kad Lietuvos ekonomika esą jau pralenkė Estijos ekonomiką, tai paprastiems žmonėms, o ypač pensininkams, nuo to nė kiek ne geriau.
Oficialūs duomenys rodo, kad estų senatvės pensijos yra daug didesnės nei lietuvių ar latvių.
„Sodra“ skelbia, kad vidutinė senatvės pensija Lietuvoje šiuo metu yra 598 eurai. Iš viso Lietuvoje yra beveik 623 tūkst. senatvės pensijų gavėjų.
Vyriausybės patvirtintame ir Seimo pradėtame svarstyti kitų metų „Sodros“ biudžete numatoma didinti pensijas daugiau kaip dešimtadaliu.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prognozuoja, kad kitais metais vidutinė senatvės pensija Lietuvoje išaugs iki 673 eurų.
Vis dėlto net ir būsima didesnė vidutinį lietuviška pensija gerokai nusileidžia vidutinei estiškai pensijai.
„Statistics Estonia“ skaičiuoja, kad antrąjį šių metų ketvirtį vidutinė senatvės pensija Estijoje buvo 789 eurai – taigi beveik 200 eurų didesnė nei Lietuvoje.
Dabar Estijoje yra 310,2 tūkst. senatvės pensijos gavėjų.
Lietuviai gali pasiguosti nebent tuo, kad Latvijoje pensijos yra dar mažesnės nei pas mus.
Oficialusis Latvijos statistikos portalas skelbia, kad čia vidutinė senatvės pensija šių metų rugpjūtį buvo kiek didesnė nei 570 eurų.
Skaičiuojama, kad šioje šalyje yra 435 tūkst. senatvės pensijų gavėjų.
Pensijos apmokestinamos
Tiesa, Baltijos šalių vidutines pensijas lyginti kiek keblu, nes, kitaip nei Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje jos yra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu, jeigu tik viršija nustatytą neapmokestinamų pajamų ribą.
Estijoje pensijos neapmokestinamos, jeigu neviršija 776 eurų, o Latvijoje – 500 eurų.
Beje, rusų vidutinė senatvės pensija yra 200 eurų, o baltarusių – 225 eurai.