„Šioje byloje N.Numavičius nusprendė neskųsti Vilniaus apygardos teismo nutarties dėl pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių, kadangi toks skundas nebuvo tikslingas. Kilus ginčui dėl akcijų (....) teismai paprastai taiko akcijų areštą iki galutinio teismo sprendimo“,- BNS sakė N.Numavičiaus advokatė Olga Petroševičienė.
Vilniaus apygardos teismas, akcijų perleidimo sandorius ginčijančio smulkiojo VP grupės akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus prašymu laikinąsias apsaugos priemones pritaikė pernai rugpjūtį. Šį teismo sprendimą skundė tik su N.Numavičiumi susijusi Estijos bendrovė „Setis Capital“ - Apeliacinis teismas vasario 18 dieną iš dalies patenkino jos prašymą ir kiek palengvino apribojimus, susijusius su „Setis Capital“ priklausančiomis bendrovės „Akso“ akcijomis.
Pirmos instancijos teismas buvo uždraudęs „Setis Capital“ su turimomis „Akso“ akcijomis atlikti bet kokius veiksmus, kurie galėtų sumažinti jų vertę. Apeliacinis teismas nusprendė, kad šiuo atveju pakaks uždrausti „Setis Capital“ be teismo leidimo balsuoti „Akso“ akcininkų susirinkimuose, kuriuose sprendimai turi būti priimti kvalifikuota balsų dauguma.
M.Marcinkevičius siekia panaikinti 2010 metų sandorį, kuriuo 7,24 proc. „Vilniaus prekybos“ įmonių akcijų paketą J.Numavičius padovanojo savo tėvui Vladislovui Numavičiui, ir 2010-ųjų kovo 18 dienos sandorį, kuriuo tėvas šias akcijas padovanojo kitam sūnui N.Numavičiui. Taip pat prašoma panaikinti sandorius, 2011 metais sudarytus tarp Vlado Numavičiaus, N.Numavičiaus, „Alodia Traiding“ bei „Setis Capital“, kuriais buvo perleistos VP grupės bendrovių „Akso“, „M.M.M. Projektai“, „Eva grupė“, „Leksita“, „Veldė“ ir „NDX energijos“ akcijos.
Anot M.Marcinkevičiaus, šiais sandoriais perleistų akcijų dalis sudarė maždaug po 30 proc. ir tai leido N.Numavičiui įgyti grupės kontrolę.
Smulkiojo VP grupės akcininko teigimu, ginčijamais sandoriais akcijos N.Numavičiui buvo perleistos, pažeidžiant kitų akcininkų pirmumo teisę jas įsigyti, todėl teismo sandorius prašoma pripažinti niekiniais ir taikyti restituciją.
2015-ųjų vasaros pradžioje M.Marcinkevičius pareiškė, kad jam pasitraukus iš „Akropolius“ valdančios įmonės vadovo pareigų, prasidėjo pokyčiai – pradėjo kurtis dešimtys holdingų, skirtų atriboti veikiančias bendroves nuo grupės akcininkų. M.Marcinkevičius tikino, kad VP grupėje buvo taikoma „ypač agresyvi“ mokesčių planavimo sistema.
VP grupė kaltinimus mokesčių slėpimu neigia ir tvirtina, kad taip M.Marcinkevičius jam naudingomis sąlygomis siekia agresyviai pasitraukti iš grupės.