Kaip nurodo profsąjunga, „Ryanair“ pilotai nedirbs 24 valandas nuo 3 val. 01 min. ryto penktadienį (4 val. 01 min. Lietuvos laiku).
„Mes labai atsiprašome keleivių, kuriuos paveiks šis streikas. Atsakomybė dėl to krenta ant „Ryanair“ vadovybės pečių“, – sako „Cockpit“ prezidentas Martinas Locheris.
Vokietijos pilotų sprendimas dar labiau didina spaudimą „Ryanair“. Rugpjūčio 10 dieną streikus planuoja ir bendrovės pilotai Airijoje, Švedijoje bei Belgijoje, dėl ko nepatogumus patirs tūkstančiai į atostogas visoje Europoje išsiruošusių žmonių.
Antros didžiausios Europos avialinijos su darbuotojų nepasitenkinimu nuolat susiduria nuo praėjusių metų gruodžio, kuomet siekdama išvengti masinių streikų Kalėdų laikotarpiu „Ryanair“ pirmą kartą savo istorijoje pripažino pilotų profsąjungas.
Tačiau profsąjungos teigia, kad jų prašymai padidinti algas bei sukurti geresnes darbo sąlygas liko neišgirsti, todėl pilotai be streiko neturi jokio kito pasirinkimo.
M. Locheris pabrėžia, kad nė viename derybų su profsąjungomis etape „Ryanair“ nedavė ženklų, jog šalys gali surasti sprendimus.
„Dėl dabartinės situacijos atsakingi yra tik „Ryanair“, – žodžių į vatą nevyniojo „Cockpit“ prezidentas.
„Ryanair“ pilotai ilgą laiką skundžiasi uždarbiu, kuris, jų teigimu, yra mažesnis nei kitose pigių skrydžių bendrovėse.
Be to, reikalaujama, kad „Ryanair“ darbuotojai būtų samdomi pagal įstatymus tos šalies, kurioje dirba, o ne Airijos, kurioje yra įsikūrusi pati bendrovė.
Tačiau „Ryanair“ ginčijasi, kad bendrovės lėktuvai skraido po Airijos vėliavomis ir dauguma darbuotojų dirba lėktuvų įguloje, todėl jiems turi galioti Airijos įstatymai.
Atsikirsdama nepatenkintiems darbuotojams, „Ryanair“ taip pat paskelbė birželio mėnesio algos lapelius bei tvirtino, jog kai kurie pilotai ir įgulos nariai per metus gali uždirbti iki 40 tūkst. eurų, todėl atlyginimai yra sąžiningi.
„Ryanair“ trečiadienio popietę surengs spaudos konferenciją, kurioje išdėstys savo įvykių versiją.
Bendrovei praėjusį mėnesį skaudžiai kirto pilotų streikai Belgijoje, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje. Dėl šių streikų apie 100 tūkst. paveiktų keleivių buvo nukreipti į kitus skrydžius arba susilaukė piniginės kompensacijos.