• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį mažasis „Vilniaus prekybos“ akcininkas Mindaugas Marcinkevičius kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą prašydamas anuliuoti sandorius, po kurių Nerijus Numavičius į savo rankas sutelkė daugiau nei 70 proc. visų „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių akcijų. Jei šis ieškinys bus patenkintas, Nerijaus Numavičiaus neteks teisės į maždaug 1 mlrd. vertės akcijas ir taip praras vienvaldžio akcininko statusą.

Antradienį mažasis „Vilniaus prekybos“ akcininkas Mindaugas Marcinkevičius kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą prašydamas anuliuoti sandorius, po kurių Nerijus Numavičius į savo rankas sutelkė daugiau nei 70 proc. visų „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių akcijų. Jei šis ieškinys bus patenkintas, Nerijaus Numavičiaus neteks teisės į maždaug 1 mlrd. vertės akcijas ir taip praras vienvaldžio akcininko statusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai džiaugiuosi Nerijaus sprendimu išleisti „Baltąją knygą“. Taip jis pagaliau grąžino informacinę skolą ne tik savo partneriams bei visuomenei, bet ir suteikė galimybę visiems „Vilniaus prekybos“ akcininkams papasakoti savo istorijas. Eilę metų negalėjau gauti informacijos apie grupės veiklą bei planus, todėl jaučiuosi pasiekęs vieną pagrindinių savo tikslų – maksimalų grupės viešumą ir atvirumą. Labai džiaugiuosi, kad Nerijus nusprendė atsiprašyti visuomenės dėl neetiškai, pasinaudojant „Spindulio“ bendrija, išvengtų mokesčių. Reikia suprasti, kad buvo apgauta ne tik visuomenė, bet ir partneriai. Laukiu jo atsiprašymo, o šis ieškinys dėl akcijų perėmimo padės ištaisyti Nerijaus mums padarytą žalą“.- teigė verslininkas. Verslą kūrė visi kartu

REKLAMA

Anot Mindaugo Marcinkevičiaus, „Baltojoje knygoje“ prabėgomis paminėta istorija susijusiu su Juliaus ir Vlado Numavičių valdomų akcijų perdavimu broliui Nerijui yra gerokai painesnė nei tai bando pateikti grupės deleguoti atstovai.

1992 m. broliai Vladas, Nerijus ir Julius Numavičiai pradėjo kurti verslą dabar žinomą kaip „Vilniaus prekybos“ įmonių grupė, prie kurio kūrimo prisidėjo broliai Žilvinas Marcinkevičius, Mindaugas Marcinkevičius ir Gintaras Marcinkevičius, o vėliau ir kiti partneriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Verslą kurti pradėjome pačioje nepriklausomybės pradžioje. Ieškojome resursų visur kur tik galėjome ir kiekvienas skyrėme viska ką tik turėjome. Neginčijami grupės lyderiai buvo Nerijus Numavičius ir Žilvinas Marcinkevičius, tačiau niekados neturėjome pagrindinio ar tuo labiau kontroliuojančiojo akcininko ir verslą kūrėme kartu“,- apie grupės pradžią pasakojo M. Marcinkevičius. Anot verslininko Nerijui Numavičiui padėjo savo namą pardavęs tėtis, todėl šis ir gavo didžiausią akcijų paketą – 44%.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diena kai griuvo „Vilniaus prekybos“ grupė

Kaip ir minima „Baltojoje knygoje“, iš grupės per jos gyvavimą pasitraukė ne vienas akcininkas. Mindaugo Marcinkevičiaus teigimu, išeinant Dariui Nedzinskui, o po to ir Renatui Vaitkevičiui, jų akcijas nupirko viena iš visiems grupės nariams priklausančių įmonių, o akcijos visiems buvo padalintos proporcingai. Vėliau, traukiantis Juliui Numavičiui, Nerijus nusprendė perimti grupės kontrolę į savo rankas ir apeidamas kitus partnerius įgijo savo abiejų brolių akcijų paketus. Šį įvykį Mindaugas Marcinkevičius laiko vienareikšme „Vilniaus prekybos“ akcininkų bendradarbiavimo pabaiga.

REKLAMA

2009 m. kovą visi partneriai gavo Juliaus Numavičiaus pranešimą apie planuojamas parduoti akcijas. Deja, bet pasidomėjus apie įsigijimo sąlygas, daugiau jokios informacijos suteikta nebuvo. Po kurio laiko akcininkai sužinojo, kad jas, už visų juodai dienai atidėtus pinigus, sau nusipirko Nerijus Numavičius taip padidindamas savo valdomą „Vilniaus prekybos“ dalį nuo 44% iki 52%.

REKLAMA

„Praėjusią savaitę išleistoje „Baltojoje knygoje“ rašoma, kad atėjus 2008 m. ekonominei krizei, partneriams buvo išmokėtos didžiulės piniginės lėšos, tačiau nutylima, kad jomis disponuoti negalėjome. Akcininkų sutarimu šie pinigai buvo skirti išskirtinai naujo bendro verslo kūrimui, jei „Vilniaus prekyba“ per krizę bankrutuotų. Šias lėšas tuo metu valdė Nerijaus sekretorė Jolanta Bivainytė. Akcininkų susirinkimuose Nerijus Numavičius tuomet teigė, kad jo brolis išviliojo visus bendrus, juodai dienai atidėtus pinigus ir išvažiavo į JAV. Deja, bet vėliau paaiškėjo, kad būtent šiomis, mūsų asmeninėmis lėšomis, ir buvo išpirktos Juliaus akcijos, kurios tapo asmenine Nerijaus nuosavybe“- atviravo M. Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perimant Juliaus akcijas, eilinį kartą buvo sukurta labai paprasta schema. Julius padovanojo savo akcijas tėčiui Vladislovui, o šis padovanojo jas Nerijui Numavičiui. Verslininko nuomone, taip buvo išvengta dėl pardavimo kylančių mokesčių, o taip pat apeitos ir akcininkų pirmumo teisės išpirkti savo kolegas. Vėliau dėl šio sandorio keletą metų vyko viešas teismo procesas, kurio metu Julius teigė buvęs savo brolio apgautas.

REKLAMA

„Teismui pateiktuose dokumentuose matyti, kad Nerijus savo brolio akcijas nupirko už 270 mln. Lt, tačiau vengė atsiskaityti iki galo ir nenorėjo Juliui sumokėti dar 30 mln. litų. Nežinau ar tai buvo daroma tiesiog norint apgauti brolį, ar dėl kitų man nežinomų tikslų“,- teigė verslininkas.

REKLAMA

 

Keistos Vlado Numavičiaus akcijų rokiruotės

Nors Juliaus Numavičiaus pasitraukimo procesas ganėtinai aiškus, daug daugiau klausimų sukelia iš kart po to sekančios Vlado Numavičiaus kontroliuojamų akcijų rokiruotės. Nuo pat grupės įsikūrimo pradžios, Vladas Numavičius turėjo apie 25% bendrovės akcijų, o jo brolis Nerijus - apie 44%. „Iškart po Juliaus mįslingo pasitraukimo iš grupės, o kartu ir su juo dingusių bendrų lėšų, Vladas Numavičius man pradėjo skųstis jam gresiančiais “kosminio dydžio mokesčiais”. Tuomet jis grupės nariams teigė, kad neranda būdo kaip galėtų apsikeisti su broliu akcijomis išvengdamas su sandoriais susijusių, daugiau nei šimtą milijonų litų viršijančių, mokesčių“,- prisiminė M. Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus po tokių Vlado nuogąstavimų, kitiems grupės nariams nieko nežinant, tarp brolių įvyko akcijų mainai. Įstatymo numatyta pirmumo teisė kitiems partneriams įsigyti išeinančiojo akcijas buvo pamiršta prisidengiant kitomis tarp brolių vykusių sandorių formomis, Nerijus Numavičius tapo vienvaldžiu „Vilniaus prekybos“ įmonių grupės savininku – įgijo daugiau nei 70% VP dalį, perėmęs daugiau nei 22% brolio akcijų. Tuo tarpu atsidėkojant Vladui Numavičiui atiteko konditerijos fabrikus Lietuvoje ir Lenkijoje valdančios UAB „Eva grupė“ kontrolinis akcijų paketas.

REKLAMA

Viliuosi, kad „Baltoji knyga“ nebus trumpalaikė akcija ryšių su visuomene krizei suvaldyti. Apie „Vilniaus prekybos“ grupės praeitį ir ateitį privalo žinoti ne tik akcininkai, bet ir visuomenė. Ši istorija yra tik viena iš daugelio, kurią Nerijus Numavičius pasirinko nutylėti. Nuo šiol grupės metraštį kursime kartu, o aš užtikrinsiu, kad neliktų nepaminėti net ir patys nepatogiausi faktai“,- pridūrė Mindaugas Marcinkevičius.

REKLAMA

Bylinėsis dėl bet ko

Tuo tarpu N. Numavičiaus advokatė Olgos Petroševičienė tikina, kad M. Marcinkevičiaus kaltinimai veikiau primena desktrukcinę veiklą, nei teisybės ieškojimą.

"Mes džiaugiamės, kad dabar jau galutinai atsiskleidė tikrieji smulkiojo akcininko ketinimai – bylinėtis dėl bet ko ir bet kuria kaina. Bliūkštant skambiems kaltinimams mokesčių nemokėjimu, Mindaugas Marcinkevičius nagrinėja grupės istoriją, kelia ir kels ieškinius visiems susijusiems asmenims. Tai reiderio, o ne solidaus verslininko kelias ir visus tokius ieškinius mes vertiname būtent taip", - portalui tv3.lt sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų