• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybos tinklų parduotuvėse dirba tūkstančiai darbuotojų. Dalis jų neturi pastovios darbo vietos, žmonės dirba skirtingose parduotuvėse ar netgi skirtinguose miestuose. Anot prekybos tinklų, taip daroma, kad darbuotojai nebūtų be darbo ir už tai jiems mokamas papildomas priedas. 

Prekybos tinklų parduotuvėse dirba tūkstančiai darbuotojų. Dalis jų neturi pastovios darbo vietos, žmonės dirba skirtingose parduotuvėse ar netgi skirtinguose miestuose. Anot prekybos tinklų, taip daroma, kad darbuotojai nebūtų be darbo ir už tai jiems mokamas papildomas priedas. 

REKLAMA

Prekybos tinklas „Lidl“ neseniai darbo paieškos portaluose pasidalijo skelbimais, kad ieško mobilių darbuotojų. 

Pavyzdžiui, viename iš skelbimų rašoma, kad ieškomi mobilūs darbuotojai Kaune, kurie dirbtų įvairiose miesto parduotuvėse. Jų darbo pobūdis apimtų prekių iškrovimą į lentynas, klientų aptarnavimas kasoje, tvarkos parduotuvėje palaikymą. 

Šiam darbui ieškomas darbuotojas privalo turėti nuosavą automobilį ir vairuotojo pažymėjimą. 

Kadangi kasdien mobilus darbuotojas vyks į skirtingas parduotuves, jam žadama kompensuoti automobilio kompensaciją, už 1 kilometrą bus skiriama 0,1 euro, taip pat duodamas 100 eurų kuro kortelė ir papildomas 200 eurų priedas prie atlyginimo.

REKLAMA
REKLAMA

Darbas ir per tris miestus

„Lidl Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Lina Skersytė komentavo, kad mobilus darbuotojas kitiems prekybos tinklo komandos nariams pagelbėja būtent ten ir tada, kai to labiausiai reikia.

REKLAMA

„Todėl šiai pozicijai už jos lankstumą suteikiame ir išskirtines papildomas naudas. Be kitų suteikiamų naudų, visi mobilūs darbuotojai taip pat kiekvieną mėnesį gauna apie 200 eurų priedą į rankas prie darbo užmokesčio, kas mėnesį suteikiama 100 eurų vertės kuro kortelė“, – vardijo prekybos tinklo atstovė.

Anot jos, šiuo metu mobiliųjų pardavėjų ieškoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, taip pat Utenoje, Molėtuose, Ukmergėje – šie darbuotojai mobiliai dirbs visuose trijuose miestuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Mobilūs darbuotojai kiekvieną rytą sulaukia informacijos, kur tą dieną darbuosis ir vyksta į nurodytą parduotuvę. Jie padeda tose parduotuvėse, kuriose tą dieną dirba mažiau kolegų.

Šie darbuotojai rūpinasi prekių iškrovimu, jų išdėliojimu, tvarkos palaikymu parduotuvėse, pirkėjų aptarnavimu kasoje, maisto prekių šviežumo ir kokybės užtikrinimu bei dirba kepykloje – kaip ir kiti parduotuvėse dirbantys komandos nariai“, – komentavo L. Skersytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padeda sezono metu ir naktį

„Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė komentavo, kad jos atstovaujamas prekybos tinklas taip pat turi mobilių darbuotojų. 

„Jie dirba ne tik parduotuvėse, bet ir kituose padaliniuose. Bendradarbiaujame su ne viena įmone, kuri teikia laikinų darbuotojų, kurie gali judėti iš vietos į vietą paslaugas.

Galimybė turėti tokį darbo modelį yra itin svarbi, dėl lankstumo, galimybės padidinti savo pajėgumus sezono metu ar kitais atvejais, kada prireikia papildomų darbuotojų konkrečiam periodui“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

„Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė irgi komentavo, kad prekybos tinklas jau kuris laikas turi mobilias darbuotojų grupes.

„Jų poreikis ir skaičius skiriasi pagal sezonus ir darbo rinkos situaciją, šiuo metu turime mobilią darbo grupę, kuri prekybos centruose dirba nakties metu, kuomet prekėmis papildo lentynas“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

Mobilūs darbuotojai tik vadovai

Tuo metu „Maxima LT“ Personalo departamento vadovė Tatsiana Ihnatovich tikino, kad tokios darbo praktikos, kada salės darbuotojai, kasininkai ir kiti kolegos dirba kaip mobilus darbuotojai bei nuolat keičia parduotuves viename mieste, prekybos tinkle nėra.

REKLAMA

„Mūsų darbuotojai vertina stabilumą ir darbo prie pat namų galimybę. Darbo modelis, kurio pagrindas – mobilūs darbuotojai, neatitinka mūsų veikimo stiliaus ir, mūsų požiūriu, skirtas tiesiog padengti darbuotojų trūkumą, o ne kurti tvarius ir ilgalaikius santykius kolektyvuose.

Tačiau prireikus, pavyzdžiui, didžiųjų švenčių ar išpardavimų periodu, ligų atveju, parduotuvių darbuotojai geranoriškai padeda vieni kitiems (kitiems padaliniams), už tai skiriame papildomą apmokėjimą“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik T. Ihnatovich pasakojo, kad parduotuvių vadovai dirba per kelias parduotuves.

„Turime parduotuvių vadovų, kurie kuruoja kelias parduotuves. Pavyzdžiui, vadovauja „Maximos“ XX parduotuvei ir kartu – kuruoja vieno X parduotuvę. Tokiems kolegoms mokame ir didesnį atlyginimą“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

Mobilių darbuotojų neturi

Tuo metu „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis sakė, kad prekybos tinkle mobilių darbuotojų poreikio nėra.

„Mūsų prekybos tinkle darbuotojai gauna ne fiksuotą darbo užmokestį, bet už padarytą darbą. Jeigu darbo užmokestis būtų fiksuotas ir darbuotojas stovėtų be darbo, tada būtų galima jį siųsti į kitą parduotuvę dirbti.

Drožti nuosavą automobilį dėl 200 eurų? Lidl dabar šlykščiausias prekybos tinklas,padarė akcijas tik su programėle,amžinos eilės,1 kasa pastoviai tik dirba,savitarnoj pastatė šlakbaumą kuris pastoviai čekio nenuskaito ir negali išeiti. Livergy drabužių kokybė iškart naudoti grindų skudurui,o Parkside akumuliatorinio suktuvo,kur pats Švarcas reklamuoja,pakako tik gal 60 medvaržčių įsukti - ir užsilenkė.
Vergai pirmyn! Taip gyventi verta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų