• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsigaliojo naujos Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės, kurios, valdininkų tvirtinimu, leis gyventojams paprasčiau atsijungti nuo centrinio šilumos tiekimo sistemos. Daugiabučių bendrijų atstovai įsitikinę, kad naujoji tvarka neįgyvendinama, nes bendro visų namo gyventojų sutikimo pasiekti neįmanoma, o pavienių butų atsijungimas reikštų nuostolius kitiems gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA

Dar nerenovuotų daugiabučių gyventojai kiekvieną žiemą pasitinka su nerimu. Vienos iš sostinės daugiabučių namų bendrijos pirmininkas sako, kad gyventojai tikrai apsvarstytų alternatyvius šildymo pasiūlymus, jei tokių būtų.

REKLAMA

„Jeigu kažkokie specialistai paklotų skaičius ant stalo, žmonės galėtų pamatyti, nes jie tikrai nekvaili, bet pats valdybos pirmininkas, kuris nėra specialistas, na, ką – aš galiu tik pasvajoti“, – sako daugiabučių namų bendrijos pirmininkas Albertas Žebrauskas.

Galimybė keisti ar derinti šildymo sistemą iki šiol Lietuvoje faktiškai buvo neįgyvendinama, mat be įprastos biurokratinės procedūros norintieji atsijungti nuo centrinio šildymo privalėjo gauti šilumos tiekėjo sutikimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Man žinomas pavyzdys yra Alytuje, kai vienas daugiabutis namas po ilgų kryžiaus kelių vis dėlto įsirengė kombinuotą šildymo sistemą, taip vadinamą geoterminį šildymą. Penkiaaukštis namas. Bet jie neatsijungę nuo šildymo sistemos, nes žodis „atsijungti“ nieko neišsprendžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir šaltą žiemą, kokia buvo pernai, kai jiems tos geoterminės energijos neužtekdavo butams šildyti, jie trūkstamą kiekį pasiimdavo iš centrinės šildymo sistemos“, – teigia energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis.

Nuo šio mėnesio įsigaliojo naujos Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės, kurios turėtų suteikti galimybę gyventojams lengviau atsijungti nuo centrinio šildymo arba pasirinkti papildomą alternatyvą. Visiems namo gyventojams sutarus pasirinkti kitą ar papildomą ekologišką šildymo būdą, savivaldybė projektavimo technines sąlygas privalės išduoti per mėnesį.

REKLAMA

Be to, pagal naują tvarką energetikams numatomos papildomos pareigos – iki šiol paslaptyje laikyta informacija apie visą name suvartotą šilumą gyventojams turės būti pateikiama kas mėnesį su sąskaita.

Tuo metu daugiabučių namų bendrijų atstovai tikina, kad ši tvarka tik iš pirmo žvilgsnio atrodo įgyvendinama.

REKLAMA

„Galų gale pagimdė dokumentą, kuris nieko nereiškia praktikoje. Jis dabar yra panašus į oro balioną burbulas – labai malonu, kai laikau rankose, bet paleidus jis dingsta iš mūsų akiračio ir iš atminties“, – įsitikinęs Juozas Antanaitis, Daugiabučių namų savininkų bendrijų federacijos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiabučių bendrijų atstovas įsitikinęs, kad sutarti visiems namo gyventojams dėl alternatyvios šildymo sistemos įvedimo praktiškai neįmanoma. Be to, naujoji tvarka tartum leidžia galimybę atsijungti nuo centrinės šildymo sistemos pavieniams butams, o tai esą visiškai išderintų bendrą namo šildymo sistemą ir pareikalautų papildomų investicijų.

Be to, kaip neretai pasitaiko, autonominį šildymą turinčių butų šeimininkai ilgam išvykdami visiškai sumažina šildymą, tuomet jų butą šildo ir už tai moka kaimynai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų