Objekto ekonominius, aplinkosaugos bei energetikos aspektus įvertino projekto „Ateities miestai“ rengiamo konkurso „Žalias miestas – geriausias NT EKO projektas“ komisija.
Pasak vertintojų, patogus pasatų išplanavimas turėtų užtikrinti efektyviam darbui skirtą aplinką: „Mažaaukščiai biurai skatina darbuotojus daugiau judėti, lipti laiptais, o tai gerina darbuotojų sveikatą“, - atkreipė dėmesį ekologas Tadas Kastanauskas.
Trijų pastatų verslo centras išsiskiria aukštais standartais tiek išraiškingos pastato architektūros, atitinkančios modernaus kliento lūkesčius, tiek energiją taupančių sprendimų taikymo požiūriais. „Ateities miestų“ konkurso komisija atkreipė dėmesį, jog retas verslo pastatas Lietuvoje turi tokius aukštus energinio efektyvumo standartus: „Planuojami energetinio efektyvumo rodikliai yra vieni geriausių tokio tipo pastatuose, statomuose Lietuvoje“, - pažymėjo konkurso komisijos narys, energetikos ekspertas Valdas Lukoševičius.
Dažnai verslo pastatuose taupoma ir renkantis medžiagas, pastebi ekspertai. Šiuo požiūriu „Baltic Hearts“ yra pozityvius pokyčius ženklinanti išimtis. Visos pastatams naudotos medžiagos yra aukščiausios kokybės, be to, pirktos iš vietinių gamintojų, taip reikšmingai sumažinant bereikalingą CO2 išmetimą. Teigiamai vertinama ir tai, kad verslo centras kyla buvusioje pramoninėje teritorijoje, taip keisdamas šios miesto dalies įvaizdį.
„Skirdami prioritetą integruotam planavimui, visuomenės įtraukimui bei keisdamiesi idėjomis su kolegomis iš užsienio šalių, “Baltic Hearts„ išsiskiria ne tik kaip miestą puošiančio pažangaus verslo centro plėtotojai, bet ir kaip tarptautinės verslo bendruomenės kūrėjai bei projekto, didinančio miesto konkurencingumą, autoriai“, - sako komunikaciją su bendruomenėmis vertinusi ekspertė, projekto „Ateities miestai“ vadovė Rita Glazer.
Verslo kompleksą Ukmergės ir Geležinio vilko gatvių sankryžoje projektavo architektas Audrius Ambrasas.