Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytojas Valdas (vardas pakeistas). Vyras tvirtina, kad automobilio prekeivis jį bandė apgauti, pardavinėdamas transporto priemonę ne tik, kad su atsukta automobilio rida, bet ir su suklastota serviso knygele.
Klastojo duomenis
Kaip naujienų portalui tv3.lt pasakojo Valdas, nusprendęs pirkti automobilį, jis nuvyko į Gariūnų turgų ir išsirinko jam iš pirmo žvilgsnio tinkančią 2008 metų „Audi A6“. Vėliau internetiniame skelbimų portale jis rado ir pardavėjo įdėtą skelbimą su ta pačia mašina.
Pardavėjas tvirtino, kad automobilis yra nuvažiavęs 220 tūkst. kilometrų ir yra „gero stovio“.
„Iš išorės tikrai viskas gerai atrodė“, – pasakojo Valdas.
Vyras „Audi“ atstovų Lietuvoje centre patikrino norimą pirkti automobilį pagal VIN arba vadinamąjį kėbulo numerį. Informacinė sistema rodė, kad 2017 m. duomenimis, automobilis buvo pravažiavęs 400 tūkst. kilometrų – vos ne dvigubai daugiau nei nurodė pardavėjas.
Valdas peržiūrėjo ir parduodamo automobilio serviso knygelę. Joje buvo parašyta, kad automobilis yra nuvažiavęs 175 tūkst. kilometrų. Pasak vyro, jis tik vėliau pastebėjo, kad serviso knygelė suklastota – visi joje esantys antspaudai yra su tuo pačiu numeriu.
„Kad atsukta rida, tai čia visi, matyt, atsukinėja. Bet, kad tas knygutes klastoja, tai nelabai gražu“, – sakė vyras.
Valdo draugas potencialų pirkinį apžiūrėjo gyvai Gariūnų turguje. Automobiliuose nusimanantis vyras Valdui perdavė, kad mašinoje greičiausiai yra išpjautas suodžių filtras, reikėtų keisti ventiliatorius, išplyšusi variklio pagalvė.
„Tai čia tokio „gero stovio“ automobilį Lietuvoje parduoda“, – pardavėjų suktybėmis piktinosi vyras.
Kalti ir pirkėjai
Naudoto transporto pardavėjų asociacijos direktorius Vismantas Baršys naujienų portalui tv3.lt sakė, kad tokių nesąžiningų pardavėjų, kurie sumažina automobilio ridą, yra, tačiau jų mažėja.
„Kai tų duomenų bazių atsirado daugiau, tai tą padaryti sudėtingiau. Tas ridos klastojimas egzistuoja nuo seno. Žmonės nori nusipirkti automobilį su 200 tūkst. kilometrų, o turgaus nesąžiningi prekeiviai padaro, kaip žmonės nori matyti“, – kalbėjo V. Baršys.
Pasak pašnekovo, pas patikimus pardavėjus tokių sukčiavimo atvejų nepasitaiko, nes už tai gresia ir teisinės pasekmės.
„Kai perka automobilį turguje ar per skelbimus, pirkėjas pasiima katę maiše. Dėl to, jis pats kažkiek kaltas“, – sakė Naudoto transporto asociacijos direktorius.
V. Baršys, norintiems pirkti automobilį, patarė įsivesti transporto priemonės kėbulo numerį į informacinę bazę ir visa informacija apie potencialų pirkinį bus kaip ant delno – kokie remonto darbai atlikti su automobiliu, kiek kilometrų ji nuvažiavusi.
Pašnekovo teigimu, dėl tokių nesąžiningų prekeivių, su kokiais susidūrė ir Valdas, galima kreiptis ir į policiją.
Susidūrėte su panašia situacija? Papasakokite mums!
Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.
Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.