• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieni jas vadina gerosiomis namų fėjomis, kiti tiesiog pagalbininkėmis, tačiau kartą išbandę namų tvarkytojos teikiamas paslaugas daugelis nebesugeba jų atsisakyti. Ar tai profesija, iš kurios galima pragyventi, ar tik galimybė prisidurti prie pensijos arba algos?

REKLAMA
REKLAMA

Turinčios puikias rekomendacijas svetimus namus valančios moterys tikina, kad labai pasistengus galima užsidirbti gana padorų atlyginimą, tačiau visos tikina, kad tai vienas sunkiausių darbų – tiek fiziškai, tiek emociškai, rašo VE.lt.

REKLAMA

Atėjus pavasariui daugelis moterų liūdnai nužvelgia apdulkėjusius langus ir slapčia pasvajoja, jog būtų visai neblogai, kad kas nors juos nuvalytų, o jei dar iššveistų visas virtuvės spinteles, dušo kabiną, išlygintų drabužių stirtą... Visgi daugeliui tai atrodo nedovanotina prabanga, kitus stabdo psichologinis barjeras: įsileisti svetimą žmogų į namus ir leisti jam kuistis po tavo daiktus – ne kiekvieno nervams.

REKLAMA
REKLAMA

Egzistuoja ir kita bėda – gerų ir patikimų namų tvarkytojų lengvai nerasi, nes jos turi užsakymų tiek, kad nespėja suktis. Daugelis baiminasi kviestis į namus žmogų pagal skelbimą, tačiau kai kurių klaipėdiečių patirtis byloja, kad gerą darbuotoją galima rasti ir tokiu būdu.

Keista tendencija, tačiau kone visi kalbinti pokalbininkai, kurie naudojasi namų tvarkytojų paslaugomis, norėjo likti anonimais – esą nesinori viešintis, kad aplinkiniai negalvotų, jog puikuojasi. Lygiai taip pat savo pavardes panoro nutylėti ir kalbintos namų tvarkytojos – dažniausiai dėl to, kad tai esą nesanti profesija, kuria būtų galima didžiuotis, arba dėl to, kad dirbama be verslo liudijimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš dirbu valdiškame darbe. Įsivaizduokite, kaip sureaguotų mano kolegos, jei sužinotų, jog po darbo aš dar einu valyti namus, tam kad galėčiau išlaikyti šeimą“, – atviravo Dovile prisistačiusi moteris, kurios telefono numerį radau skelbimų portale.

REKLAMA

Moteris pasakojo dirbanti šį darbą jau 10 metų ir turinti tokių klientų, pas kuriuos dirbanti jau septynerius metus.

„Dabar tarp prižiūrimų objektų turiu 2 namus, vieną kotedžą ir keletą butų. Šitiek man pakanka, nes kiekvienas šeimininkas nori, kad bent kartą per savaitę ateičiau sutvarkyti. O ir man šitaip patinka. Nemėgstu tokių, kurie kviečiasi tik kartą per mėnesį – per tiek laiko namas labai susijaukia, o pinigų niekas mokėti daugiau nenori“, – pasakojo Dovilė.

REKLAMA

'Už vienkartinį namo sutvarkymą moteris gauna 100–130 litų, už buto – 60–70 litų. Yra ir tokių užsakovų, kurie kviečiasi tik išlyginti drabužius. Tokios paslaugos įkainis – 30–50 litų. Panašius įkainius įvardijo ir kitos kalbintos namų tvarkytojos.

Nors pačios tvarkytojos tikina, kad žmonės nenori nei labai jaunų, nei labai senų tvarkytojų, tai paneigė 70–metė Stefanija. Kadangi moteris sakė gaunanti tik 500 litų pensiją, jau dešimt metų prie jos prisiduria kone tris tokias pensijas tvarkydama ponių namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kasdien dėkoju Dievui, kad yra tokių ponių ir kad jos leidžia man užsidirbti. Man labai pasisekė – visos šeimininkės mane labai myli, mes ir kavos atsigeriame, ir net į savo šventes mane pasikviečia. Esu kaip šeimos narys. O aš taip ir jaučiuosi – ateinu pas jas tvarkytis tarsi į savo namus, tarsi mama pas dukrą. Žinoma, visko yra buvę, kartą pačią pirmą dieną sudaužiau vazą... Bet kam nepasitaiko. Niekada nejaučiau jokio žeminančio požiūrio, tik dėkingumą, kad padedu. Kadangi visą gyvenimą dirbau virėja, kitos ponios paprašo, kad paruoščiau joms gimtadienio šventę, ar Kūčias. Man tai – vienas malonumas“, – pasakojo pensininkė.

REKLAMA

Paprastai pačios namų tvarkytojos su šeimininkais aptaria, kokias paslaugas jos suteiks už gautą atlygį. Vieniems užsakovams pakanka, kad būtų iššveistas vonios kambarys, išplautos grindys, išsiurbliuoti kilimai ir nuvalytos dulkės. Tačiau yra ir tokių, kurie pageidauja, kad kiekvieną sykį būtų iškraustomos ir išvalomos virtuvės spintelės, sutvarkomas šaldytuvas, išmetami sugedę produktai, sutvarkomos drabužių spintos, nublizginami veidrodžiai ir langai.

REKLAMA

Yra ir tokių namų šeimininkių, kurios sutvarkiusios namus paruošia iš darbo grįžtantiems šeimininkams vakarienę, parveda vaikus iš darželio ar superka ir parneša namo visus reikiamus produktus.

'Todėl kiekviena namų tvarkytoja įvardija skirtingas darbo valandas. Vienos sako, kad per dieną gali sutvarkyti ir po du namus, kitos tikina, kad dienos gali ir vienam neužtekti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugelį metų tuos pačius namus tvarkančios moterys yra įgijusios šeimininkų pasitikėjimą, todėl dažnai jos net turi tų namų raktus – sutartu laiku ateina, sutvarko, o iš darbo grįžę šeimininkai džiaugiasi tvarka namuose. Kiti šeimininkai visgi stengiasi patys būti namie, suprask – nepasitiki.

REKLAMA

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovo spaudai Albino Strumylos, per pastarąjį dešimtmetį jis neprisimena nė vieno atvejo, kad žmones būtų apvogę namų tvarkytojai. Tokia malonia statistika galima džiaugtis ir dėl to, kad daugelis klaipėdiečių namų tvarkytojų ieško tik per pažįstamus. Dažna tvarkytoja pasakoja tvarkanti kelių draugių arba kelių šeimos narių namus.

REKLAMA

Todėl bandantys pradėti tokią veiklą ir pasiskelbę skelbimų portaluose žmonės sako dažnai nesulaukiantys užsakymų.

„Ypač didžiulis namų tvarkytojų bumas buvo prieš keletą metų, tuomet visi jų norėjo, už valandą mokėdavo net po 25–30 litų. Tačiau krizė pakoregavo situaciją ir kol kas nepastebime, kad žmonės būtų atsigavę. Bent jau mano visi užsakovai – labai pasiturintys“, – pasakojo 4 namus kas savaitę tvarkanti ir už kiekvieną nuo 100 iki 150 litų gaunanti 38-erių Loreta.

Kainos Klaipėdoje: periodinis namo tvarkymas, vienas kartas – 100–150 Lt; namo valymas po statybų ar remonto – 300–600 Lt; buto vienkartinis valymas – 50–150 Lt; buto valymas po remonto – 150–300 Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų