Šia raketa Elonas Muskas tikisi vieną dieną kolonizuoti Marsą, o NASA laukia modifikuotos versijos, kuri leistų žmonėms nusileisti Mėnulyje.
Nutraukta transliacija
Praėjus aštuonioms minutėms nuo starto, antroji pakopa buvo prarasta.
„Praradome antrosios pakopos duomenis, – sakė pranešėjas. – Taigi manome, kad galėjome prarasti antrąją pakopą.“
Netrukus „SpaceX“ nutraukė savo transliaciją.
Tai įvyko po to, kai pirmasis bandymas paleisti visiškai sukomplektuotą erdvėlaivį balandį baigėsi sprogimu virš Meksikos įlankos.
Nauja milžiniška 121 metro ilgio „SpaceX“ raketa pakilo iš Boka Čikos Pietų Teksase kiek po 7 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku.
Po kiek laiko greitintuvas sėkmingai atsiskyrė nuo erdvėlaivio, tačiau netrukus sprogo, o erdvėlaivis kurį laiką tęsė skrydį.
„Kaip galėjote matyti, supersunkusis greitintuvas ką tik patyrė greitą neplanuotą atsiskyrimą, tačiau mūsų erdvėlaivis tebeskrieja“, – sakė pranešėjas.
„SpaceX“ siekė raketai 240 km aukščio – pakankamai didelio, kad kulkos formos erdvėlaivis apskristų aplink pasaulį, o praėjus maždaug pusantros valandos po starto nukristų į Ramųjį vandenyną netoli Havajų, t. y. nepasiektų pilnos orbitos.
„Starship“ yra didžiausia ir galingiausia kada nors sukurta raketa. Pirmasis jos skrydis balandį truko keturias minutes, o nuolaužos nukrito į Meksikos įlanką. Nuo to laiko E. Musko bendrovė atliko dešimtis raketos nešėjos ir jos 33 variklių bei paleidimo aikštelės patobulinimų.
Sistema suprojektuota taip, kad ją būtų galima naudoti pakartotinai – tai esminis „SpaceX“ projekto elementas, kuriuo siekiama gerokai sumažinti sąnaudas.