E. Muskas pasiūlymą nupirkti platformą „ChatGPT“ sukūrusią bendrovę pateikė pirmadienį, pranešė „The Wall Street Journal“, tačiau jos vadovas Samas Altmanas jį tuojau pat atmetė, sakydamas, kad „OpenAI“ yra „neparduodama“.
Teismui pateiktuose dokumentuose teigiama: „Jeigu bendrovės „OpenAI“, Inc. valdyba yra pasirengusi tęsti labdaros misiją ir sustabdyti jos transformaciją, atsisakydama parduoti jos turtą, Muskas savo pasiūlymą atsiims.
Priešingu atveju už labdarą turi būti atlyginta tokia suma, kurią nepriklausomas pirkėjas būtų pasirengęs sumokėti už jos turtą.“
„OpenAI“ šiuo metu veikia pagal hibridinę struktūrą, kurią sudaro ne pelno platforma ir pinigus uždirbanti patronuojamoji įmonė.
Perėjimas prie pelno siekiančio modelio, kuris, S. Altmano nuomone, yra itin svarbus bendrovės plėtrai, dar labiau padidino įtampą tarp bendrovės vadovų ir E. Musko.
E. Muskas ir S. Altmanas priklausė 11 žmonių komandai, 2015 m. įkūrusiai bendrovę „OpenAI“, o pirmasis iš jųdviejų jai skyrė 45 mln. JAV dolerių pradinį finansavimą.
Po trejų metų E. Muskas paliko bendrovę – „OpenAI“ nurodė, kad tokių skyrybų priežastis buvo „galimybė, kad ateityje Elonui kils interesų konfliktas... nes „Tesla“ DI skiria vis daugiau dėmesio“.
Milžiniškos DI kūrimo, mokymo ir diegimo išlaidos privertė bendrovę ieškoti naujos verslo struktūros, užtikrinsiančios, kad investuotojai gaus kapitalo, o bendrovės valdymas taps stabilesnis.
Norint pereiti prie tradicinės pelno siekiančios kompanijos modelio, būtina gauti Kaliformijos ir Delavero valstijų valdžios leidimą, kurį institucijos išduotų po to, kai būtų nuodugniai patikrinta, kokia būtų bendrovės „OpenAI“ ne pelno padalinio vertė, bendrovei tapus naujosios įmonės akcininke.
Esamiems investuotojams labiau patiktų, jei jos vertė būtų mažesnė – tai reikštų, kad jiems priklausytų didesnė naujosios įmonės dalis.
Atrodo, kad savo pasiūlymu, kurį pateikus bendrovės „OpenAI“ nepelno padalinio vertė išauga iki 97,4 mlrd. JAV dolerių – maždaug 30 mlrd. JAV dolerių daugiau nei ta suma, apie kurią kalbama šiuo metu vykstančiose derybose – E. Muskas siekia sukliudyti bendrovei sukaupti kapitalo.
Šį naujausią žingsnį, siekdamas pakenkti savo buvusiam bendražygiui, E. Muskas žengė netrukus po to, kai S. Altmanas pasirodė Baltuosiuose Rūmuose, kur paskelbė dalyvausiąs Donaldo Trumpo remiamame DI infrastruktūros projekte „Stargate“, kurį įgyvendinti taip pat padės Japonijos bankas „SoftBank“.
Vieną iš pagrindinių vaidmenų D. Trumpo Baltuosiuose Rūmuose vaidinantis E. Muskas suskubo sukritikuoti 50 mlrd. vertės DI projektą, teigdamas, kad finansavimas nėra užtikrintas, tokiu savo pareiškimu akivaizdžiai prieštaraudamas JAV prezidentui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!