Tarptautinio darbo užmokesčio portalo „Paylab“ duomenimis, dažniausiai vyrai uždirba daugiau, nes vaikų susilaukusios moterys linkusios vėlesniam laikui atidėti savo profesinės veiklos siekius. Dėl poreikio suderinti įsipareigojimus šeimai ir darbui moterims dažnai tenka rinktis mažesnių laiko sąnaudų reikalaujančias pozicijas. Be to, jos mažiau nei vyrai linkusios siekti vadovaujančių pareigų.
Kaip rašoma pranešime spaudai, dar vienas veiksnys, lemiantis vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumą, yra moterų polinkis orientuotis į mažiau apmokamas pozicijas.
Profesijos pasirinkimas turi didelę įtaką bendram moterų uždarbiui. Pavyzdžiui, moterų daugiausia tokiose pramonės šakose kaip administravimas, apskaita, sveikatos priežiūra ir socialinė rūpyba, žmogiškieji ištekliai, švietimas ir farmacija. O geriausiai apmokomose pramonės šakose, įskaitant IT, vadybą, transportą ir logistiką, statybą, energetiką, telekomunikacijas, pramonę ir technologijas, daugiausia dirba vyrai.
Pramonės šakos, kuriose vyrų ir moterų santykis labiau suderintas, yra prekyba, menas ir kultūra, bankininkystė, rinkodara, turizmas ir paslaugos.
Uždirba maždaug šešios iš dešimties moterų
Šiuo metu bendras moterų užimtumas ES šalyse siekia 66,5 procento. Tačiau bendrai ES vyrų užimtumas yra 11,5 proc. didesnis nei moterų.
Moterų užimtumas įvairiose Europos šalyse skiriasi ir priklauso nuo daugybės veiksnių. Abiejų lyčių užimtumas yra labiausiai suderintas Šiaurės šalyse, tokiose kaip Lietuva, Suomija, Norvegija, Švedija ir Latvija, kuriose vyrų ir moterų užimtumo lygis skiriasi mažiau nei 5 procentais.
Šalys, kuriose moterų ir vyrų užimtumo lygis skiriasi labiausiai, yra Malta, Italija, Graikija, Rumunija ir Vidurio Europos šalys, įskaitant Čekiją, Vengriją, Lenkiją ir Slovakiją.