• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vien mokslas gero gyvenimo negarantuos, rodo pasaulio turtingųjų pavyzdžiai. Vieni tik įstoję į aukštuosius mokslus metė ir susitelkė ties verslu, kiti buvo išmest ir pradėjo kopti karjeros laiptais. Lydint sėkmei ir sunkiai dirbant dabar šie žmonės – tarp pasaulio turtingiausiųjų.

28

Vien mokslas gero gyvenimo negarantuos, rodo pasaulio turtingųjų pavyzdžiai. Vieni tik įstoję į aukštuosius mokslus metė ir susitelkė ties verslu, kiti buvo išmest ir pradėjo kopti karjeros laiptais. Lydint sėkmei ir sunkiai dirbant dabar šie žmonės – tarp pasaulio turtingiausiųjų.

REKLAMA

Vienas tokių žmonių, penktas iš turtingiausiųjų Prancūzijoje, Francois Pinaultas (79 m.) metė mokslus privačioje mokykloje po to, kai klasiokai šaipėsi iš jo skurdaus gyvenimo. Pinaultas dirbo savo tėčio lentpjūvėje. Šiandien jis yra visame pasaulyje žinomų prekinių ženklų „Gucci“, „Samsonite“, „Yves Saint Lauren“, „Puma“ akcininkas. Jo turtas vertinamas 12,9 mlrd. dolerių.

Tikra sėkmės istorija ir prabangus gyvenimas lydi Richardą Bransoną (66 m.). Būdamas 16 metų jis metė mokslus. Nepaisant skaitymo sutrikimo – disleksijos ir itin prastų akademinių rezultatų, jis pradėjo leisti žurnalą apie jaunimą ir kultūrą. Vėliau jis įkūrė paštu užsakomų įrašų kompaniją „Virgin“. Su laiku ši kompanija plėtėsi ir į kitas sritis: oro linijas, telekomunikacijas. Šiandien Bransonas itin pabrėžia išsilavinimo svarbą ir tikina, kad mokyklos turėtų labiau stengtis padėti verslininkams.

REKLAMA
REKLAMA

Jo turtas vertinamas 5 mlrd. dolerių.

Studijas buvo pradėjęs ir mados pasaulio ikona Ralphas Laurenas (76 m.). Dvejus metus studijavęs verslą, mokslus metė ir pasirinko karininko kelią. Vėliau grįžęs įsidarbino viename vienoje įmonėje gaminančioje kaklaraiščius. Tuo metu jis ėjo prieš vėją: plonų kaklaraiščių eroje jis pradėjo modeliuoti plačius ir įkūrė savo verslą. Per pirmuosius metus jis pardavė kaklaraiščių už puse milijono dolerių. Jo turto vertė – 5,8 mlrd. dolerių.

REKLAMA

Programinės įrangos kompanijos „Oracle“ bendraįkūrėjas Larry‘is Ellisonas (71 m.) metė mokslus ne viename, bet dviejuose skirtinguose universitetuose. Įvairiuose darbuose įgijęs kompiuterių mokslo pagrindus, vėliau su dviem kolegomis įkūrė programinės įrangos kūrimo laboratoriją „Oracle“. Jo tikslas nebuvo tapti turtingu, tačiau visad siekė sukurti tokią darbo aplinką, kurioje jaustųsi laimingas. Jo turtas vertinamas 817 mln. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Yra ir tokių, kurie sąmoningai nieko nebaigė. Pavyzdžiui, „L‘Oreal“ kompanijos paveldėtoja Liliane Bettencourtė (93 m.). Kaip ji pati teigė: „Kodėl reikia eiti į universitetą, kai paveldi didžiausią kosmetikos kompaniją pasaulyje?“. Išsilavinimo trūkumas nesutrukdė jai tapti viena turtingiausių moterų pasaulyje. Jos turtas vertinamas – 36,1 mlrd. dolerių.

Tarp mokslų nebaigusių, bet užsidirbusių milijonus yra ir pramogų pasaulio atstovų.

Žinomas filmų režisierius Jamesas Cameronas (61 m.) metęs universitetą dirbo sunkvežimio vairuotoju. 1978 metais jis sukūrė pirmąjį savo filmą, kuris leido jam gauti darbą „New World Pictures“ studijoje. 1984 metais Cameronas parašė ir režisavo „Terminatorių“. Vėliau prisidėjo prie tokių filmų kaip „Titanikas“ ir „Avataras“. Jo turtas vertinamas 700 mln. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pramogų pasaulyje žinomas aštrialiežuvis Simonas Cowellas (56 m.) iš mokyklos dėl blogo elgesio buvo išmestas dar 17 metų. Kopdamas karjeros laiptais muzikos industrijoje jis tapo prodiuseriu. Vėliau pradėjo teisėjauti tokiuose šou kaip „American Idol“ ar Didžiosios Britanijos „X faktoriuje“. Jo turtas vertinamas 550 mln. dolerių.

Žinoma kulinarė, kulinarinių knygų autorė ir pokalbių šou vedėja Rachelė Ray (47 m.) du metus mokėsi universitete prieš metant mokslus, kad galėtų dirbti ir susitaupyti pinigų. Ši verslininkė niekada nelankė jokių kulinarijos klasių. Tačiau nepaisant to, šiandien jos turtas vertinamas 60 mln. dolerių.

REKLAMA

Visiems pažįstamas Markas Zuckerbergas (32 m.) „Facebook“ įkūrė 2004 metais, kai buvo 19 metų. Tuomet metė mokslus Harvarde, kad galėtų kompaniją perkelti į Silicio slėnį. Praėjusių metų gruodį, gimus sūnui, jis su žmona Priscilla paskelbė, kad 99 proc. savo Facebooko akcijų, praktiškai visą savo turtą, paskirs labdaringai veiklai.

Jo turtas įvertintas 44,6 mlrd. dolerių. Pagal turto vertę, jis yra 6 turtingiausias žmogus pasaulyje.

REKLAMA

Antras turtingiausių žmonių pasaulyje – Amancio Ortega (80 m.), mokyklos suolą paliko dar būdamas 14 metų. Savo karjerą pradėjo išnešinėdamas siuntinius vietinėms parduotuvėms 1975 metais jis įkūrė lietuviams puikiai pažįstamą drabužių parduotuvių tinklą „Zarą“. Jis yra turtingiausias vyras Ispanijoje, o jo turtas siekia 67 mlrd. dolerių.

Vieism puikiai žinomas Billas Gatesas (60 m.) nors ir buvo įstojęs į Harvardo universitetą jo taip ir nepabaigė. Programavimu jis susidomėjo dar būdamas 13 metų, o pirmuosius 20 tūkst. dolerių užsidirbo būdamas 15 metų. „Microsoft“ įkūrėjas ne tik yra turtingiausias žmogus neturintis universitetinio išsilavinimo, bet ir turtingiausias asmuo pasaulyje. Remiantis „Forbes“ dabartinio jo turto vertė – 75 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Steve‘as Jobsas (56 m.) mirė 2011 metais, tačiau vieno iš „Apple“ įkūrėjų įtaka technologijų industrijai – nepamirštama. Jis mokėsi koledže 6 mėnesius, tačiau viską metęs išvyko į Indiją ieškoti dvasinio nušvitimo. Būdamas 21 metų jis kartu su Steve‘u Wozniaku (65 m.), kuris taip pat nebaigė universiteto, įkūrė „Apple“ kompaniją. 2011 metais jo turtas buvo vertinamas 10,2 mlrd. dolerių. Steve‘o Wozniako turtas vertinamas 100 mln. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų